Łyżki do butów

Łyżki do butów

Akcesoria do butów to bardzo szerokie pojęcie. Składają się na nie bowiem wszelkiego rodzaju impregnaty, dezodoranty, sznurowadła, wkładki i oczywiście najwierniejsi pomocnicy przy mozolnym zakładaniu obuwia, a mianowicie łyżki do butów! W ofercie sklepu internetowego ButyRaj.pl dostępne są metalowe łyżki do butów o różnych długościach. Sprawdź, jakie modele kryją się w tej kategorii i już nigdy nie walcz z trudnym do założenia obuwiem!

Metalowi pomocnicy

Trudności z założeniem obuwia spotykają każdego z nas. Czasem jest to spowodowane nowością butów i faktem, że nie są one jeszcze odpowiednio rozbite, a czasem taki jest po prostu ich urok. W takich sytuacjach należy sięgnąć po tajną broń, a mianowicie łyżkę do butów marki Coccine. Łyżki do butów znajdujące się w tej kategorii różnią się między sobą nie tylko długością, ale również i szerokością. Dzięki tej różnorodności każdy klient znajdzie model, który sprosta jego oczekiwaniom i potrzebom. I choć wydawać by się mogło, że to całkowicie zbędny przedmiot to prawda jest zupełnie inna. Łyżki do butów nie tylko ułatwiają zakładanie i zdejmowanie obuwia, ale również zapobiegają zagniataniu tylnych jego brzegów. Chronią piętę i szwy tylnej części każdego buta, dzięki czemu obuwie dłużej zachowuje piękny wygląd.

Krótka historia łyżki do butów


Pierwsze łyżki do butów powstały w późnym średniowieczu. Wykonywano je wówczas z rogów zwierzęcych i stąd też pochodzi ich nazwa – „shoehorn”, a więc „róg do butów”. Z biegiem lat do ich produkcji zaczęto wykorzystywać również kopyta. Z czasem, łyżki do butów stały się małymi dziełami sztuki, które były pieczołowicie ozdabiane i grawerowane.

trafficscanner
pixel