Korki piłkarskie

Korki - buty stworzone z myślą o piłce nożnej

Zakup korków to naturalny krok dla każdej osoby, która do czynienia ma z tym sportem nie tylko podczas oglądania rozgrywek w telewizji. Niezależnie od tego, czy sport ten uprawiasz amatorsko czy jesteś profesjonalistą, dobrze dobrane korki to podstawa i Twoje bezpieczeństwo. Odpowiednio dobrane korki męskie chronią bowiem stawy przed urazami podczas zwrotów na boisku. Jest wiele rodzajów korków - wybór odpowiednich jest zależny od miejsca treningu.

Jakie korki męskie wybrać?

Korki wkręty, halówki, turfy czy lanki - jest wiele rodzajów korków, każde z nich pasuje do innej sytuacji treningowej. Najbardziej uniwersalne ze wszystkich rodzajów korków są lanki, czy buty męskie z plastikowymi wypustkami zlanymi z podeszwą. Polecane są zarówno dorosłym, jak i dzieciom, do treningu na sztucznej murawie. Na drugim miejscu są oczywiście popularne halówki, korki idealne do wszystkich meczy rozgrywanych w sali sportowej, niezawodne na każdym szkolnym WF-ie. Korki wkręty to buty specjalistyczne, przeznaczone do treningów pod gołym niebem, sprawdzające się nawet podczas deszczowych warunków - gwarantują przyczepność nawet na grząskiej murawie. Turfy to natomiast rodzaj korków odpowiednich na śnieg i lód - dla tych, którzy nawet zimą nie wyobrażają sobie przerwy od piłki nożnej na świeżym powietrzu. Wielu specjalistów wskazuje na wybór odpowiednich butów również biorąc pod uwagę pozycje na boisku, ale zostawmy ten wybór profesjonalistom.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Kupując korki koniecznie trzeba się upewnić, czy mają odpowiedni dla nas rozmiar, są dobrej jakości i mają odpowiednią wentylację. Podstawową funkcją korków jest ochrona piłkarza podczas treningu - źle dobrane buty sportowe nie spełnią tego zadania w żadnym wypadku. Kolory i wygląd to ostatnia rzecz, na którą warto zwrócić uwagę, kiedy wybieramy dobre korki na boisko.

Wybierz korki męskie w ButyRaj.pl - wysyłamy w 24h, mamy świetną politykę zwrotów i dbamy, aby dobór odpowiedniego rozmiaru był u nas łatwy i przyjemny. 100% zadowolonych klientów mówi samo za siebie!

pixel