Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak dobrać odpowiedni rozmiar obuwia?

W sklepie ButyRaj.pl bardzo dużą uwagę przywiązujemy do rzetelnego przemierzenia oraz przetestowania każdego modelu obuwia, który oferujemy na naszej stronie. Wierzymy, że takie podejście ułatwi Państwu dobór odpowiedniego rozmiaru.

Skorzystaj z poniższej instrukcji i dobierz odpowiedni rozmiar obuwia w kilku prostych krokach:

 

1. Zmierz długość swojej stopy z wykorzystaniem poniższych podpowiedzi.

Pamiętaj, że noga w każdym bucie musi mieć swobodę.
U dorosłych długość wkładki buta powinna być ok. 5 mm większa od długości stopy.
W przypadku dzieci natomiast, których stopy rosną i powinny mieć więcej miejsca, różnica ta powinna wynosić od 5 do 10 mm.

 

2. Otrzymaną długość stopy powiększ więc o preferowaną długość wolnej przestrzeni i wybierz rozmiar obuwia posiadający długość wkładki odpowiadającej otrzymanej długości.

Długości wkładek dla poszczególnych rozmiarów każdorazowo podajemy w dwóch miejscach na karcie towaru:

a) po kliknięciu na dany rozmiar


b) po kliknięciu na "Jak dobrać rozmiar?"


3. Dodatkowo na karcie towaru w "szczegółach" każdorazowo podajemy opis rozmiarówki danego modelu wraz z sugestią doboru odpowiedniego rozmiaru.


Sugestie te powstają na skutek tradycyjnego przymierzania i testowania obuwia przez nasz zespół.

 

O CZYM WARTO JESZCZE PAMIĘTAĆ PRZY WYBORZE ROZMIARU OBUWIA?

1. Sugeruj się zawsze pomiarem większej stopy.
2. Jeżeli znajdujesz się między dwoma rozmiarami, zawsze wybieraj rozmiar większy.
3. Wielkość stóp zmienia się w ciągu dnia i w miarę narastającego zmęczenia, dlatego długość stopy należy mierzyć przy jej średnim zmęczeniu po południu. Nie mierz długości rano.
4. Możesz zmierzyć długość wkładki w jednym ze swoich butów (o podobnym kształcie) i wynik porównać z podanymi przez nas długościami wkładek.
5. Przy wyborze rozmiaru znaczenie ma także tęgość stopy i wysokość podbicia. Na osoby z szerszą stopą mogą pasowa inne rozmiary, niż na osobę z tą samą długością stopy, ale z niskim podbiciem i węższą stopą.

W razie wystąpienia problemów z doborem rozmiaru prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Klienta aby zasięgnąć rady naszych ekspertów.

Jeżeli zdarzy się sytuacja, w której rozmiar zostanie błędnie wybrany pamiętaj o możliwości bezproblemowej i łatwej wymiany lub zwrotu obuwia w ciągu aż 100 dni!

pixel