Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty dla małego piłkarza — X porad

2022-02-14
Buty dla małego piłkarza — X porad

Wybór odpowiednich butów dla dzieci nie zawsze jest prosty. Muszą być one wygodne i odpowiednio dopasowane tak, by nie ograniczały ruchów i nie powodowały żadnych obtarć. Ważne także, by buty sportowe zminimalizowały ryzyko kontuzji.
Czym więc się kierować podczas wyboru obuwia dla maluszka? Poniżej przedstawiamy najważniejsze rzeczy, na które warto zwrócić uwagę.

Zacznijmy od rodzajów dostępnych na rynku butów piłkarskich — dzielimy je na korki lanki, korki wkręty, a także żwirówki i halówki. Te pierwsze są przeznaczone wyłącznie na naturalną i suchą nawierzchnię. Drugie — wkrętki, są przygotowane na ekstremalne warunki, gdzie podłoże jest grząskie i wymagana jest większa stabilizacja i przyczepność.
Żwirówki, zamiennie stosowana ich nazwa to turfy. Ten rodzaj stosowany jest na sztucznej murawie. Wszystkie powyższe posiadają korki, jednak różnią się one ich ilością, grubością i rozstawieniem. Ważne, by stosować je zgodnie z ich przeznaczeniem, dlatego że złe użytkowanie może zakończyć się kontuzją. Zostały nam jeszcze halówki, wyróżnia je z pewnością inna podeszła — nieposiadająca charakterystycznych korków dla butów piłkarskich. Ten rodzaj jest przeznaczony do rozgrywek wewnątrz, na hali. Cechują się płaską podeszwą, która jest z niebrudzącego materiału — oznacza to brak zabrudzeń na parkiecie, które niejednokrotnie są zostawiane przez inne buty. Obuwie halowe, mają za zadanie zapewnić jak największy komfort w noszeniu oraz minimalizować ryzyko kontuzji i urazów. Ważne, by zapewniały odpowiednią przyczepność i posiadały wkładkę amortyzującą.

Buty sportowe dziecięce korki czarne American Club

Z jakiego materiału wybrać buty?

Tutaj zdecydowanie zależy od preferencji, można zakupić buty z naturalnej skóry, czy z jej elementami, ale pamiętajmy, że piłka nożna to dość brutalny sport dla butów i może okazać się, że po krótkim czasie stracą one na wyglądzie. Te wykonane z materiałów syntetycznych, z pewnością będzie łatwiej utrzymać w czystości i dłużej zachowają ładny wygląd. Warto wspomnieć, że zrobione z takich materiałów będą odporne na rozciąganie (skóra jest na to bardzo podatna). Obuwie piłkarskie dzięki swojej lekkości, wpływają pozytywnie na szybkość.

Korki piłkarskie czarno srebrne American Club

Podeszwa

To jak bardzo istotna jest podeszwa pisaliśmy już na początku artykułu, jest ona odpowiedzialna za przyczepność, pewność na boisku podczas gry i ochronę. Buty mają zadanie zadbać o bezpieczeństwo i zapewnić komfort małemu piłkarzowi.

Buty sportowe młodzieżowe halówki czarne Atletico

Jakie wybrać najlepsze obuwie dla dziecka?

Jeżeli dopiero planujemy zapisać pociechę na zajęcia, warto zainwestować w porządne halówki. Odpowiednio dobrane, będą niezwykle wygodne podczas użytkowania, zapewnią przyczepność i stabilność na hali. Jest też pewność, że podczas zajęć dzieci nie zrobią sobie niechcący krzywdy butami z korkami.
Warto buty przymierzyć z dzieckiem na miejscu, jednak wiadomo, że nie zawsze mamy taką możliwość — wówczas najlepiej i najbezpieczniej będzie zmierzyć stopę bez skarpetki na kartce, a uzyskany wynik porównać z tabelką dostępną w internecie.

Buty sportowe dziecięce halówki na rzepy granat American Club

Pokaż więcej wpisów z Luty 2022
pixel