Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty na urlop - jakie zabrać?

2016-05-16
Czym kierować się wybierając buty damskie na urlop?

Najważniejsze jest, abyś dobierała buty damskie pod kątem miejsca Twojego wyjazdu. Niektóre kobiety w przypływie wakacyjnej gorączki i szału przygotowań kompletnie o tym nie myślą i zabierają obojętnie jakie obuwie. Zazwyczaj już pierwszego dnia urlopu żałują swojej decyzji, ponieważ "wyselekcjonowane" przez nie wcześniej buty damskie kompletnie nie nadają się do danego miejsca. Musisz pamiętać, że inne obuwie należy ze sobą zabrać nad morze, a inne w góry. Trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników (jak choćby temperaturę, rodzaj podłoża), aby perfekcyjnie dopasować buty damskie do miejsca, w którym będą spędzane wakacje. Jeśli nie zbagatelizujesz tej kwestii, to zagwarantujesz sobie komfort, wygodę i czerpanie pełnej przyjemności z urlopu.

Jakie buty damskie zabrać ze sobą nad morze?

Podjęłaś decyzję, że wybierasz się nad Bałtyk lub jakieś inne zagraniczne morze? W takim razie musisz zaopatrzyć się w takie buty damskie, które będą w pełni dostosowane do warunków, jakie tam na pewno zastaniesz. W Twoim bagażu nie powinno zabraknąć sandałów. Ten rodzaj obuwia będzie idealny na gorące dni i pozwoli odpowiednio odetchnąć Twoim stopom.
Nie powinnaś także zapomnieć o przynajmniej jednej parze klapek, które perfekcyjnie będą nadawać się na plażę. To również buty damskie nie tylko bardzo eleganckie, ale przede wszystkim maksymalnie wygodne.
Świetnym wyborem będą też niezwykle modne japonki. Efektowne wzornictwo w połączeniu z najwyższą jakością wykonania powoduje, że jest to obuwie wręcz stworzone na wakacje spędzane nad morzem czy w jego okolicy.
Jakie buty damskie zabrać ze sobą w góry?

Sandały czy japonki to buty damskie, które są dość uniwersalne. Można je z powodzeniem używać nie tylko na plaży, ale na przykład również podczas zwiedzania polskich czy zagranicznych miast. W czasie letnich upałów naprawdę takie obuwie będzie jak znalazł. Zdecydowanie inaczej jest w przypadku wypadu w góry. Tutaj musisz już mieć specjalistyczne obuwie. Klapki na takie wędrówki absolutnie się nie nadają. Jakie powinny być buty damskie do wypraw w góry? Na pewno muszą być lekkie i dopasowane do kształtu Twoich stóp po dłuższym wysiłku (wybieraj zawsze obuwie trochę większe, bo w trasie stopy robią się nieco grubsze), aby pokonywanie górskich szlaków nie sprawiało Ci kłopotów.
Dobre buty na górskie wyprawy są też wodoodporne i powinny chronić Twoje stopy przed działaniem wilgoci.
Wybierając się w góry musisz postawić też na obuwie, które ma odpowiednio grubą podeszwę i będzie chroniło Cię przed różnymi kontuzjami (szczególnie istotna jest dbałość o kostki obu nóg).
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016
pixel