Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty na wędrówki górskie dla mężczyzn

2016-05-02

Jakie powinny być buty męskie w góry?

Dobre obuwie trekkingowe nie może Cię zawieść. Obojętnie, w jakie góry się wybierzesz. Nie ważne czy będą to nasze Tatry czy zagraniczne Alpy. Żaden z pokonywanych przez Ciebie metrów nie może Ci sprawiać nawet najmniejszego bólu. Obuwie nie powinno się też przyczyniać do powstawania odcisków i pęcherzy. W końcu to Twoje wakacje - musisz zrobić wszystko, aby jak najlepiej zadbać o swój komfort.

Jak się do tego zabrać? Dobre buty męskie muszą być właściwie dopasowane do Twoich stóp. Pamiętaj, aby obuwie było ciut większe, niż standardowy rozmiar. W czasie wędrówek stopy są eksploatowane bardziej, niż zazwyczaj i przez to są po prostu delikatnie grubsze. Miej to na uwadze. Wtedy nie tylko wędrówki będą samą przyjemnością, ale również nie nabawisz się żadnych nieprzyjemnych kontuzji (jak na przykład skręcenia stawu skokowego). Każdy rodzaj butów z tej kategorii powinien być też stosunkowo lekki, aby Twoje stopy zbytnio nie męczyły się pokonywanym dystansem.
 
Czym jeszcze powinny charakteryzować się buty męskie na górskie wędrówki? Na pewno takie obuwie musi być wodoodporne. Nigdy nie wiesz, na jaką trafisz pogodę i z jakimi warunkami atmosferycznymi będziesz miał do czynienia. Lepiej nastawić się na gorszą wersję zakładającą opady. Jeśli postawisz na buty męskie wykonane z najlepszych materiałów, wtedy Twoje stopy nie będą narażone na wilgoć. Zagwarantujesz sobie najwyższy możliwy komfort i pełną przyjemność z aktywnie spędzanych wakacji.
 
 
Kluczowa jest też odpowiednio gruba podeszwa. Niestety, wiele osób bagatelizuje tę kwestię i wybiera się na takie wędrówki w zwykłym obuwiu. Musisz jednak pamiętać, aby postawić na buty męskie, dzięki którym nie będziesz odczuwał każdego zrobionego przez Ciebie kroku. Szlaki górskie charakteryzują się dużą ilością przeszkód - na przykład kamieni - dlatego trzeba posiadać na swoich nogach odpowiednie obuwie.
 
 
Do pokonywania wyższych partii górskich przydadzą się buty męskie ze specjalnie podwyższoną cholewką, które jeszcze bardziej ochronią Cię przed bolesnymi kontuzjami. Ponadto, takie obuwie również musi cechować się wysoką jakością wykonania czy odpornością na wodę. Nie zaszkodzi, jeśli wybierzesz buty męskie ocieplane, które pomogą Ci w skutecznej walce z niskimi temperaturami (a takich w wysokich partiach gór nie brakuje).

Co zabrać ze sobą w góry?

Odpowiednie buty męskie są bardzo ważne w czasie takich wypraw. Nie zapomnij też jednak o pojemnym plecaku z odblaskowym logo na zewnątrz, zapasie jedzenia, picia, naładowanym telefonie, scyzoryku, latarce, kompasie, mapie, apteczce pierwszej pomocy, ręczniku, chusteczkach higienicznych, dokumentach tożsamości czy ważnym ubezpieczeniu.
Pokaż więcej wpisów z Maj 2016

Polecane

pixel