Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty na wf do gimnastyki w szkole – jakie będą najlepsze?

2017-07-31
Buty na wf do gimnastyki w szkole – jakie będą najlepsze?

Wielkimi krokami zbliża się początek nowego roku szkolnego. Dla zdecydowanej większości rodziców sierpień to miesiąc, w którym kompletują wyprawkę dla swoich pociech. Jednym z ważniejszych elementów są buty na wf. Czym powinno cechować się dobre obuwie na lekcje wychowania fizycznego?

  Co wziąć pod uwagę kupując buty na salę gimnastyczną?

 

Najważniejszym aspektem jest rozmiar butów, który ma bardzo duży wpływ na komfort dziecka w czasie zajęć z wychowania fizycznego. W trakcie zakupu obuwia przez Internet należy pamiętać o kilku wskazówkach w tym aspekcie. Przede wszystkim stopa powinna być mierzona wieczorem, ponieważ wtedy osiąga nieco większe rozmiary, niż na przykład rankiem (jest to spowodowane zmęczeniem związanym z kilkugodzinnym chodzeniem). Jeśli zatem Wasze dzieci będę miały lekcje wychowania fizycznego pod koniec dnia szkolnego, to wtedy buty na salę gimnastyczną – które były kupowane pod kątem pomiarów dokonywanych na przykład przed południem – nie będą odpowiednie. Dobrym rozwiązaniem jest również wybranie z oferty kilku kolejnych rozmiarów i sprawdzenie, które z nich będą najbardziej odpowiednie. Pamiętajcie, że pozostałe pary możecie odesłać do naszego sklepu w terminie do 100 dni, także tak naprawdę zapłacicie jedynie za buty do gimnastyki, które spodobają się Waszym pociechom i będą dobrze pasowały. Możecie też zostawić większe rozmiary, ponieważ stopy dzieci stale rosną i za kilka miesięcy takie obuwie będzie optymalne.

Ciemnogranatowe trampki dziecięce American Club

Rodzaj nawierzchni a odpowiednie buty na wf

Należy zwrócić uwagę również na rodzaj nawierzchni. Błędem jest zakładanie, że wszystkie buty na wf pasują zarówno na halę, asfalt czy orliki. Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej skontaktować się z nauczycielem i dokładnie zapytać na jakich nawierzchniach będą odbywały się zajęcia. W większości przypadków są one urozmaicone, dlatego zazwyczaj trzeba wybrać kilka par obuwia.

Jeśli zamierzacie kupić Waszym dzieciom buty na przykład na salę gimnastyczną, to wtedy dobrze jest zdecydować się na specjalnie do tego przeznaczone halówki. Pamiętajcie, że wybór zwykłego obuwia nie jest dobrym podejściem do tematu. Dlaczego? Takie buty do gimnastyki nie są odpowiednio przystosowane do nawierzchni i sprawiają, że dzieci w trakcie zajęć nie czują się komfortowo. Ponadto, pociechy są bardziej narażone na różne urazy. Zdecydowanie lepiej jest zatem postawić na sprawdzonych producentów.

Czarno srebrne halówki dziecięce Atletico

Materiał w butach do gimnastyki jest bardzo ważny!

W trakcie zakupu obuwia trzeba również zwrócić baczną uwagę na materiał, z którego zostało wykonane. Dobrej jakości buty na wf sprawdzą się zarówno w czasie dynamicznych gier zespołowych, sportów indywidualnych, jak i zwykłych ćwiczeń. Odpowiednim rozwiązaniem będzie zdecydowanie się na obuwie zrobione ze skóry ekologicznej, która cechuje się dużą odpornością na uszkodzenia (jak na przykład rozerwania). Dodatkowo zastosowano tutaj tekstylną wyściółkę i wkładkę, które sprawiają, że stopy mniej męczą się nawet w czasie najbardziej zażartych rozgrywek.

Czarne halówki dziecięce American Club

Buty na wf nie muszą być nudne i brzydkie!

Warto zwrócić uwagę również na kolorystykę i ciekawy design – te czynniki w dzisiejszych czasach są bardzo ważne dla młodych ludzi. Na szczęście w ofercie naszego sklepu znajdują się buty do gimnastyki przeznaczone nie tylko na różne nawierzchnie, ale również różniące się między sobą barwą czy projektem, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Niestety, wiele dzieci nie lubi zajęć z wychowania fizycznego. Rodzice powinni zatem zrobić wszystko, aby przekonać swoje pociechy do tych lekcji, które pozytywnie wpływają na zdrowia oraz prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Buty na wf np. tenisówki czy trampki w ulubionej kolorystyce syna lub córki na pewno w tym pomogą.

Niebieskie tenisówki dziecięce na rzepy American Club
pixel