Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty "na zmianę" w pracy

2016-08-01
Dlaczego warto zmieniać obuwie w pracy?

Z pewnością, warto to robić. Lato powoli zbliża się ku końcowi i wszyscy z nas będą decydować się na cieplejsze obuwie. To spowoduje, że stopy zaczną pocić się. Warto zaznaczyć, że w biurach mamy do czynienia z większą temperaturą, niż na zewnątrz. W związku z tym, brak zmiany obuwia sprawi, że będziemy siedzieć przez cały czas w butach, które są ściśle dostosowane do warunków na dworze, co oczywiście nie jest korzystne. Nasza skóra cały czas wydziela wodę. Przegrzewanie prowadzi zaś do tego, że będziemy zdecydowanie bardziej pocić się. To jednak nie jedyny problem. Musicie też zdawać sobie sprawę, że brak zmiany obuwia skutkuje powstaniem nieprzyjemnego zapachu, co też jest związane z powstałą wilgocią. Poza tym, buty ocieplane, jak na przykład kozaki, powodują nieprzyjemny ucisk. Jest to niekomfortowe i bardzo niezdrowe. W końcu ten czynnik pogarsza krążenie i sprawia, że czujemy się gorzej.

Gdzie zmieniać buty w pracy?

Tę czynność należy wykonać szybko i przy zachowaniu odpowiedniej higieny. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić buty damskie czy męskie pod biurkiem. Należy to zrobić sprawnie i zbytnio się z tym nie afiszować. Oczywiście, obuwie powinno być trzymane w odpowiedniej szafce. Jeśli w danym miejscu pracy jest takie pomieszczenie, to tym bardziej warto z niego skorzystać.

Jakie buty stosować "na zmianę" w pracy?

Jakie będą odpowiednie buty damskie? Idealnie w tym celu nadają się czółenka. Są to buty nie tylko wygodne, ale także bardzo eleganckie.


 
Mężczyźni także powinni przebierać obuwie zaraz po przyjściu do pracy. Na jakie? Jeśli chcą zachować klasę i czuć się wyjątkowo komfortowo, to powinni zdecydować się na sznurowane półbuty.W niektórych miejscach pracy można sobie pozwolić na nieco luźniejszą formę. Wtedy idealne będą sportowe buty męskie, które są eleganckie i wykonane z dbałością o każdy pojedynczy detal.Jakie przydadzą się akcesoria do butów?

Chcecie zadbać o maksymalny możliwy komfort w czasie wykonywania przez Was codziennych zadań? W takim razie powinniście zadbać nie tylko o regularną zmianę obuwia. Przydadzą się Wam też również specjalne akcesoria do butów. W tej grupie nie może zabraknąć nowoczesnych wkładek - wykonanych z naturalnej bawełny, miękkich włókien celulozowych z olejkami eterycznymi oraz warstwy antypoślizgowej. Wszystko to sprawia, że nasze stopy będą czuć się bardzo wygodnie.Warto też posiadać odpowiedni dezodorant, który znakomicie odświeża każdy rodzaj obuwia. Dodatkowo, ma również właściwości antyseptyczne.Nie zaszkodzi też zaopatrzyć się w krótką, plastikową łyżkę do butów. Wtedy zmiana obuwia przebiegnie szybko i sprawnie.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel