Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty sportowe – znajdź idealne dla siebie

2015-10-02

Buty do biegania 

Wybór obuwia sportowego do biegania powinien być uzależniony od rodzaju podłoża, po którym biegamy. Po drogach utwardzonych wybierzmy buty z dobrą amortyzacją, czyli takie, których środkowa część podeszwy i podbicie jest wykonane z mocniejszej pianki. Dzięki tej technologii stosowanej przy produkcji tego typu obuwia mamy pewność, że ich zużycie nie będzie tak znaczne.

Na drogi polne najlepiej wybrać buty z ząbkowaną podeszwą ? bieżnikiem ?, aby łatwo pokonywać nierówności terenu i chronić stopę przed urazami. Dodatkowym atutem jest wysoki stopień amortyzacji, który odciąży nasze kolana. Współczynnik odprowadzenia wody też może być znaczący ? wszystko zależy jednak od pogody.

 

Buty do fittnesu

Do fittnesu obowiązkowo wybierzmy te modele, które mają dobrą amortyzację, posiadają oddychającą profilowaną wkładkę wewnętrzną i są lekkie. Częste wykonywanie ruchów oraz skakanie, wymagają obuwia, których amortyzacja zapewni naszym kolanom oraz mięśniom uda, odpowiednie zabezpieczenie przed ewentualnym ich obciążeniem.

Natomiast jeżeli chcemy posiadać buty z przeznaczeniem do chodzenia jak i przebieżek, wybierzmy takie, które będą lekkie, oraz takie, które będą wykonane z dobrych jakościowo materiałów tekstylnych w modnej kolorystyce. 

Buty sportowe na co dzień

To sposób na wygodne pokonywanie codziennych odległości na spacerze, do pracy i do szkoły. Półtrampki wykonane z bardzo dobrej jakości materiału będą służyć przez wiele miesięcy. Dodatkowe boczne wstawki z gumy, przytrzymają i zapewnią stabilność stopy podczas chodzenia.

Najmodniejsze w tym roku są wysokie trampko-tenisówki w dużej gamie kolorów. Gumowa, antypoślizgowa podeszwa wykonana jest z mocniejszego tworzywa. Zdają one zatem egzamin na powierzchniach płaskich jak też nierównych. Dodatkowym atutem jest materiał, który przepuszcza powietrze.Przekrój typów i modeli obuwia sportowego jest szeroki. Dobór odpowiedniego zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb. Niektóre ze sklepów dobierają odpowiednie obuwie do sposobu naszego chodu. Dzięki temu model odpowiednio dopasuje się do naszych predyspozycji ruchowych.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
pixel