Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty trekkingowe - dlaczego warto je mieć swojej szafie?

2018-06-21
Wszyscy uwielbiają przygody! Wycieczki do lasu czy w góry cieszą tak samo mocno najmłodszych uczestników, jak i trochę starsze osoby. Jednak należy odpowiednio przygotować się do dalekich wypraw. Przede wszystkim warto zadbać o ubrania oraz obuwie dopasowane do pogody, by nie odczuwać negatywnych skutków wielogodzinnego chodzenia. Jakie jednak buty wybrać? Na dalekie, piesze wyprawy najlepiej sprawdzą się buty trekkingowe. Poniżej przedstawimy kilka powodów, dla których warto mieć je w swojej szafie!

Przede wszystkim – wytrzymałość


Zarówno buty trekkingowe męskie, jak i damskie charakteryzują się wysoką wytrzymałością. Są zrobione z najlepszych materiałów, które nie pozwolą zrobić krzywdy stopie podczas pieszych wędrówek po stromych stokach czy nierównościach terenu. Co więcej, posiadają grubą podeszwę, która jest ukształtowana w specjalny sposób, dzięki czemu amortyzuje wstrząsy towarzyszące chodzeniu po skałach. Poruszanie się po nierównym podłożu, często o ostrych krawędziach, do łatwych nie należy. Wystarczy jeden nieostrożny krok, by zrobić sobie krzywdę. Buty trekkingowe mają na celu zapobiegać ewentualnym upadkom czy poślizgnięciom. Obuwie jest stosunkowo wysokie, sięga ponad kostkę lub łagodnie ją otacza. Pozwala to usztywnić stopę oraz kostkę i zapobiega wygięciu czy skręceniu stawów. To doskonały wybór na wszystkie piesze wycieczki.

Buty trekkingowe skórzane wodoodporne camel Atletico

Buty sportowe męskie trekkingowe granatowe Hasby

Zakup na wiele lat


Mówi się, że buty trekkingowe damskie i męskie kupuje się raz w życiu. Ze względu na trwałość i solidną budowę, obuwie nie niszczy się nawet po bardzo intensywnych górskich wędrówkach. Oczywiście, wszystko ma swoją wytrzymałość i jeśli ktoś rzeczywiście bardzo dużo chodzi po ekstremalnym podłożu, to „treki” posłużą wiernie przez kilka sezonów. W większości przypadków jest to jednak inwestycja na wiele lat. Ludzie wybierają się bowiem w góry zwykle w okresie letnim raz lub dwa razy w roku. W takich przypadkach obuwie może naprawdę starczyć do końca życia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, że buty trekkingowe, ze względu na staranne wykonanie, nie są tanie. Jednak jest to inwestycja na lata i z całą pewnością każdy użytkownik obuwia będzie zadowolony z inwestycji!

Czarne buty trekkingowe wodoodporne DK

Mniej zmęczone nogi


Ogromną zaletą butów trekkingowych jest fakt, że są niezwykle wygodne. Miękko się w nich chodzi, dzięki czemu nie odczuwa się zmęczenia nóg. Co więcej, stopy nie bolą, co niestety często się zdarza po długotrwałych wędrówkach po nierównym terenie, np. w trampkach lub standardowym obuwiu sportowym. Dzięki trekkingowym butom stopy mogą oddychać i nie tworzą się bolesne pęcherze czy odciski.
Buty nie tylko w góry!
Buty trekkingowe bardzo często kojarzone są z wyjazdami w góry i chodzeniem po skalistym podłożu. Choć sprawdzą się tam doskonale i zostały wynalezione właśnie w takim celu, to jednak posiadają o wiele szersze zastosowanie. Dzięki temu, że są wodoszczelne, można śmiało wyruszyć w nich do lasu, a nawet na podmokłe tereny. Wówczas będą stanowiły pewnego rodzaju zamiennik kaloszy, które są mało wygodne.

Miodowe półbuty męskie skórzane Bullock by Gregor
pixel