Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Buty trekkingowe- idealne nie tylko na wędrówki po górach

2018-10-26
Buty trekkingowe- idealne nie tylko na wędrówki po górach
Obuwie trekkingowe kojarzy się przede wszystkim z wycieczkami górskimi. Podczas przemierzania górskich ścieżek potrzebujemy dobrej stabilizacji kostki i przyczepnej podeszwy. W trudnych warunkach zmiennej pogody, ważnymi atutami dobrych butów są wodoodporność i ciepła wkładka. Zalety obuwia trekkingowego świetnie sprawdzają się nie tylko podczas spacerów po górach. Ich wytrzymałość i ergonomia sprawiają, że można zakładać je na co dzień, nawet podczas miejskich wypraw.

Ochrona przed chłodem

Buty trekkingowe zaprojektowano z myślą o trudnych górskich warunkach. Wiele modeli posiada wewnątrz dobre ocieplenie z miękkich i wygodnych materiałów. Gruba podeszwa buta trekkingowego znakomicie izoluje jego wnętrze od zimnego podłoża. Jeśli za oknem panuje mróz, obuwie górskie znakomicie ochroni nasze stopy przed niską temperaturą. Cholewka traperów dobrze zabezpieczy przed dostaniem się do środka zalegającego na chodnikach śniegu.

Wygoda i stabilność butów trekkingowych

Jedną z ważniejszych cech obuwia codziennego jest wygoda w czasie chodzenia. Buty trekkingowe, które muszą dobrze sprawdzać się w warunkach długich marszów po górskich szlakach powinny zapewniać najwyższy komfort stopie. Z pewnością zaliczają się do bardzo wygodnych. Te spośród modeli obuwia trekkingowego, które zaopatrzone są w cholewkę sięgającą powyżej kostki, zapewniają dodatkowo optymalną stabilizację stawu skokowego. Dzięki temu nie musimy obawiać się skręcenia nogi na nierównym chodniku czy niezauważonej dziurze.

Zabezpieczenie przed wilgocią

W górach niejednokrotnie trzeba przemierzyć płytki potok, przejść po kałużach czy błocie. Dobre obuwie trekkingowe powinno skutecznie zabezpieczać stopy przed wilgocią. Do produkcji tego rodzaju butów używa się materiałów wodoodpornych, a szwy wyposaża się w dodatkowe zabezpieczenia przed wodą. Dzięki wodoszczelności, trapery znakomicie sprawdzą się jako obuwie codzienne podczas deszczowej pogody. Z pewnością w butach trekkingowych nasze stopy pozostaną suche nawet po biegu przez miejskie kałuże.

Ochrona przed poślizgnięciem

Wiele osób obawia się chodzenia po zaśnieżonych i oblodzonych chodnikach. Na warstwie mokrego śniegu łatwo stracić przyczepność stóp i poślizgnąć się. Niebezpieczeństwo upadku grozi także w czasie chodzenia po błotnistym terenie, mokrych liściach bądź drobnych kamieniach. Aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji takich spacerów, warto założyć obuwie trekkingowe. Specjalnie bieżnikowana podeszwa zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża, która sprawdzi się nie tylko w górskim terenie.

Estetyczny wygląd obuwia

Buty trekkingowe świetnie pasują do sportowych i swobodnych stylizacji. Producenci dbają o nowoczesny i estetyczny design tego rodzaju obuwia. Pośród bogatej gamy kolorystycznej z łatwością wybierzemy odpowiedni model do naszego stroju. Obuwie trekkingowe bardzo stylowo wygląda w zestawieniu z klasycznymi niebieskimi dżinsami. W ciepłych miesiącach dobrze prezentują się niskie buty trekkingowe. Zakładając je, zapewnimy sobie nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, lecz także modny wygląd.

pixel