Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Dezodoranty do butów - jak je stosować

2022-01-04
Dezodoranty do butów - jak je stosować

Nie od dziś wiadomo, że buty to nieodłączny element naszej garderoby i powinniśmy prawidłowo o nie dbać, by służyły nam przez długi okres. Często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że nowo poznane osoby patrzą nam na stopy, a dokładniej na obuwie, jakie mamy. To sprawia, że w głowach mają o nas już pewne, pierwsze wrażenie. Dużo osób nie zwraca uwagi na schludny wygląd własnych butów, niejednokrotnie chodzi po mokrych nawierzchniach, czy piaszczystych drogach — w konsekwencji obuwie zaczyna być wilgotne i często po przyjściu do domu — pozostawione same sobie. Zima to szczególnie trudna pora roku dla naszych butów. Śnieg, kałuże, błoto, sól powodują zacieki i przemoczenie, dlatego tak ważne jest odpowiednie ich impregnowanie.

Pewnie niejednokrotnie idąc do kogoś w odwiedziny, miałeś myśli o przykrym zapachu po całym dniu w butach. Tak naprawdę w prosty i szybki sposób jesteś w stanie sam w domu z nim wygrać.

W dzisiejszym artykule podpowiemy jak prawidłowo stosować dezodoranty do butów, tak by przynosiły oczekiwane rezultaty i pomogły w eliminacji nieprzyjemnego zapachu.

Dla kogo?

Dezodoranty są przeznaczone dla każdego, kto boryka się z uciążliwym zapachem z butów. Oprócz głównego zadania — eliminacji woni — doskonale radzą sobie z samą przyczyną, dokładniej powstałymi bakteriami i grzybami wewnątrz. Jest to tani, szybki i nieinwazyjny sposób.

Uniwersalność

Większość dostępnych na rynku dezodorantów można stosować do każdego rodzaju obuwia, ich uniwersalność jest zdecydowanie dużym plusem. Należy także wiedzieć, że są też w ofercie produkty, które są indywidualnie dopasowane do danych modeli. Różnią się one mocą i przeznaczeniem (do zamszu, naturalnej skóry, sneakersów czy innych).

Nadmierna potliwość

Dezodoranty dają niemal natychmiastowy efekt, jednak musimy pamiętać też o tym, że nie są one rozwiązaniem na każde zło i gdy wkładki wymagają już wymiany — należy to zrobić, by usunąć siedlisko bakterii.
Zastosowanie odświeżaczy z pewnością przyniesie poczucie komfortu, zneutralizuje nieprzyjemny zapach, a co najważniejsze będzie przeciwdziałać powstawaniu chorób skóry. Jest to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla osób, które zmagają się z nadmierną potliwością stóp. Bardzo często pomimo stosowania zaleceń i noszeniu skórzanych butów (polecanych osobom, które mają z tym problem, jako rozstrzygnięcie tej udręki), pojawia się nieprzyjemny zapach.

Jak stosować?

Dezodoranty to najskuteczniejszy i najszybszy sposób na ochronę. Sam sposób aplikacji jest bardzo prosty. Przeprowadza się go wewnątrz obuwia, należy pamiętać, by uprzednio but był suchy i czysty. Jak w przypadku większości substancji w sprayu, należy produktem wstrząsnąć i rozpylić w obuwiu. Zaleca się stosowania dezodorantów w nocy lub pewien czas przed założeniem, by buty zdążyły wyschnąć.

Dezodoranty w sklepie

W naszej ofercie dostępne są dezodoranty w sprayu Marki Coccine. Jest to firma działająca od 1996 roku dostarczająca akcesoria do pielęgnacji w niemal 30 krajach.

W wariantach 200 i 150ml.

Coccine ECO 200ml
Coccine 150 ml

 

Polecane

pixel