Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Elegancko i wygodnie w pracy. Które modele męskich półbutów nadają się do biura?

2018-08-10
Elegancko i wygodnie w pracy. Które modele męskich półbutów nadają się do biura?
Często w pracy - najczęściej w biurze - panuje sztywny dress code, więc mężczyźni nie mogą ubierać się tak, jak chcą. Nawet gdy nie ma z góry narzuconego stylu, to nie wypada przyjść w bluzie dresowej. Pracownik powinien wyglądać przede wszystkim elegancko - dotyczy to także obuwia. Choć panowie mają trochę łatwiej od kobiet, bo nie muszą wskakiwać w wysokie czółenka, to jednak czasem mogą pojawić się problemy podczas zakupów. Które modele sprawdzą się w biurze i sprawią, że mężczyźni będą wyglądać wygodnie i elegancko?

Dobrze wszystkim znane – półbuty męskie

Tutaj niektórzy mogą się zdziwić – „Jak to półbuty, skoro sportowe rzeczy są nieodpowiednie?”. Wszystko zależy od modelu, ale w większości przypadków są to po prostu materiałowe buty, które w połączeniu z jeansami oraz elegancką koszulą wyglądają naprawdę dobrze. Nie można jednak szaleć z kolorami. Trzeba zdecydować się na ciemne barwy, najlepiej czerń, granat lub brąz. Na rynku dostępnych jest naprawdę mnóstwo ofert, więc na pewno każdy znajdzie parę, która będzie w sam raz na jego możliwości finansowe. Największą zaletą półbutów jest ich miękkość, dzięki czemu mogą być noszone od rana do nocy i stopy nie odczują zmęczenia. To bardzo wygodne i odpowiednie buty do pracy wymagającej bardziej wyszukanego stylu.

Półbuty męskie sportowe czarne American Club

Półbuty męskie skórzane

Półbuty skórzane są bardziej eleganckie od poprzednich i trochę droższe. Wyglądają mniej sportowo, więc warto się na nie zdecydować jeśli ktoś ceni sobie wygodę, ale jednocześnie chce zrobić dobre wrażenie na kontrahencie czy przełożonym. Skóra może mieć różne postacie – być szorstka, gładka, świecąca bądź matowa. Wybór zależy wyłącznie od indywidualnych preferencji, jednak warto zwrócić uwagę na kolor. Ciemne obuwie łatwiej dopasować do reszty stylizacji i stworzyć wrażenie większej elegancki. Skórzane półbuty są nieco sztywniejsze od materiałowych, ale równie dobrze się je nosi. Będą też lepiej odebrane przez pracodawcę. Ponadto, naturalna skóra pozwoli stopom oddychać i dopasuje się do kształtu stopy, dzięki czemu ryzyko otarć czy pęcherzy od wielogodzinnego noszenia obuwia zostanie zminimalizowane.

Półbuty męskie skórzane casual czarne Rieker 01325-00

Lakierowane buty męskie

Ten typ dedykowany jest panom pracującym w biurze, w którym panuje dress code nietolerujący wszelkich zmian i odchyleń od ubioru. Mężczyźni muszą więc dzień w dzień pokazywać się w pełnych garniturach. Do nich pasują głównie lakierowane buty. Zazwyczaj kolor obuwia jest czarny, ale tak samo dobrze mogą pasować granatowe. Wszystko zależy od typu garnituru. Dowolność panuje jedynie w kształcie obuwia. Można zdecydować się na modele z wydłużonymi noskami albo zaokrąglonymi, sznurowane na krzyżyk lub poziomo. Niektóre modele mogą posiadać wytłoczone wzory, ale w takich sytuacjach trzeba uważać. Może się okazać, że buty będą się źle prezentować w zestawieniu ze spodniami od garnituru albo nie spełnią rygorystycznych zasad panujących w danym biurze. Lakierowane buty nie są tak wygodne jak półbuty, więc po dłuższym czasie można odczuć zmęczenie stóp, ale w przypadku pracy o charakterze siedzącym obuwie to będzie jak najbardziej odpowiednie.


Skórzane wizytowe półbuty męskie czarne Buster by Gregor 158
pixel