Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak czyścić białe buty? 5 skutecznych sposobów!

2017-08-22
Jak czyścić białe buty? 5 skutecznych sposobów!

Białe buty są w naszym kraju coraz popularniejsze. Decydując się na takie obuwie należy jednak pamiętać, że czyszczenie białych butów nie należy do najłatwiejszych zadań pod słońcem. Są jednak skuteczne sposoby, aby te buty (męskie czy damskie) cechowały się odpowiednią prezencją. Jakie? O tym wszystkim przekonacie się czytając dzisiejszy artykuł.

 

Czyszczenie białych butów – jakich naturalnych produktów warto użyć?

Należy wiedzieć, że białe buty, zwłaszcza bardzo popularne w ostatnich sezonach białe buty sportowe damskie, charakteryzują się nowoczesnością oraz uniwersalnością, ponieważ mogą być z powodzeniem zastosowane do różnych stylów. Takie obuwie ma jednak swoje minusy. Niestety, każde zabrudzenie jest bardzo widoczne. Wiele osób zastanawia się nad skutecznymi metodami, aby sobie z tym poradzić. Na szczęście, nie trzeba wydawać dużych pieniędzy na drogie środki czystości. Wszystko dlatego, że można wykorzystać produkty, które każdy z nas ma szansę znaleźć we własnym domu czy mieszkaniu.

 

Sposób 1 na skuteczne czyszczenie białych butów: soda oczyszczona

Jednym z nich jest soda oczyszczona (2-3 łyżeczki). Wystarczy tylko wymieszać ją z wodą, zamoczyć ściereczkę w roztworze oraz przetrzeć obuwie, które po wykonaniu tego zabiegu będzie wyglądało zdecydowanie lepiej.

 

Sposób 2 na skuteczne czyszczenie białych butów: sok z cytryny

Bardzo często polecanym produktem jest również sok z cytryny. W tym wypadku także należy połączyć go z wodą (wystarczą tylko 3-4 łyżeczki), zamoczyć ścierkę oraz cierpliwie i dokładnie wyszorować swoje białe buty damskie czy męskie. Jest to sprawdzony sposób, który pozwoli cieszyć się elegancko wyglądającym obuwiem. Ponadto, buty będą ładnie pachniały, ponieważ sok z cytryny jest w stanie wyeliminować brzydki zapach (pochodzący od na przykład spoconych stóp).

 

Sposób 3 na skuteczne czyszczenie białych butów: ocet

Warto również wykorzystać ocet. To produkt, który znakomicie nadaje się do czyszczenia białych butów skórzanych czy cieszących się zainteresowaniem butów z zamszu ekologicznego. Procedura jest bardzo podobna, jak w przypadku wyżej wymienionych. Wystarczy tylko nalać łyżeczkę octu na zwilżoną szmatkę oraz dokładnie przetrzeć białe buty męskie albo damskie. Następnie dobrze jest dodatkowo przepłukać obuwie wodą.

 

Sposób 4 na skuteczne czyszczenie białych butów: profesjonalne środki czystości

Nic też nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na dostępne w sklepach stacjonarnych lub internetowych profesjonalne środki do czyszczenia białego obuwia. Należy jednak pamiętać, aby przed pierwszym użyciem takich preparatów zastosować impregnaty do butów, które odpowiednio zakonserwują obuwie oraz stworzą warstwę ochronną.

 

Sposób 5 na skuteczne czyszczenie białych butów: płyn do mycia naczyń

Ciekawym sposobem jest także płyn do mycia naczyń. Wystarczy tylko nałożyć niewielką ilość detergentu na wilgotną ściereczkę i przetrzeć buty, które po zastosowaniu tego zabiegu powinny wyglądacie zdecydowanie lepiej. Dodatkowo, białe buty można po prostu wyprać w pralce albo ręcznie w misce z użyciem specjalnego szamponu.

 

Jak często czyścić białe buty?

Przedstawione wyżej sposoby są sprawdzone, skuteczne oraz bezpieczne dla obuwia. Należy jednak pamiętać o systematyczności. Najlepszym rozwiązaniem jest czyszczenie posiadanych białych butów damskich i męskich zaraz po ich ściągnięciu. Dzięki temu, będzie Wam decydowanie łatwiej utrzymać je w odpowiednim stanie. Opieszałość w tym aspekcie powoduje, że wszelkie zabrudzenia oraz zanieczyszczenia są znacznie trudniejsze do usunięcia, co wpływa na skrócenie żywotności posiadanego obuwia.

Polecane

Baleriny damskie ażurowe białe Rieker 41459-80

Baleriny damskie ażurowe białe Rieker 41459-80

249,99 zł brutto199,99 zł brutto199.99 pkt.
Trampki damskie na koturnie białe Big Star LL274035

Trampki damskie na koturnie białe Big Star LL274035

219,99 zł brutto110,00 zł brutto110 pkt.
pixel