Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak łączyć buty z dodatkami - poradnik dla Niego

2019-04-19
Jak łączyć buty z dodatkami - poradnik dla Niego
Garderoba damska i męska w kwestii obuwia to dwie skrajności. Z jednej strony wiele par butów na każdą okazję i do każdego stroju, a z drugiej — jedno, konkretne obuwie noszone każdego dnia niezależnie od reszty ubioru czy pogody. Nie da się ukryć, że w przypadku panów wybór odpowiednich butów czy dodatków do stroju na oficjalne wyjście kończy się zwykle paniką. Brak doświadczenia i nieświadomość prowadzą najczęściej do kupowania w ostatniej chwili obuwia, które ostatecznie nie pasuje do całości stylizacji i nie jest zbyt wygodne. Jak uniknąć takiej sytuacji i odpowiednio dopasować buty męskie do reszty stroju, by stworzyć spójny i udany outfit?

Pasek do spodni - jaki dobrać do butów?

Większość mężczyzn nie przywiązuje zbyt dużej uwagi do tego, czy pasek do spodni w jakikolwiek sposób łączy się z butami. W teorii zarówno kolor, jak i faktura paska powinny być takie same jak butów. W sytuacjach oficjalnych, kiedy wymagany jest nienaganny wygląd, należy się do niej bezwzględnie stosować. W przeciwnym wypadku, np. podczas biznesowego spotkania, Twoja stylizacja nie będzie spójna. Tej reguły nie trzeba się trzymać w przypadku mniej oficjalnych bądź codziennych stylizacji. Wtedy np. do białych butów możesz dopasować czarny lub brązowy pasek. Jest to odstępstwo od klasycznej reguły, które jednak bardzo dobrze się sprawdza. Kolor paska może być też zupełnie odmienny od koloru butów, ale tylko w przypadku, gdy zostaje on powtórzony także w innych elementach stylizacji. Należy zwrócić uwagę również na materiały, z jakich zostały wykonane pasek i buty.

Torba męska - jak ją dobrać do butów?

Dla kobiety dobór torebki do butów to rzecz oczywista. Również mężczyźni, którzy chcą uzyskać spójną stylizację i wyglądać dobrze, powinni zwrócić uwagę na to, jaką torbę noszą. Najlepiej, aby te dwa elementy były dopasowane kolorystycznie i stylistycznie względem siebie. Co prawda modne jest obecnie noszenie skórzanych plecaków do eleganckich stylizacji, ale na takie rozwiązanie można sobie pozwolić jedynie w sytuacjach nieoficjalnych.

Jak dobrać zegarek do butów?

Zegarek przestał służyć głównie do sprawdzania godziny. Stał się raczej elementem garderoby, drobnym, dyskretnym detalem, który zwykle ukryty jest pod mankietem koszuli. Mimo że przez większość czasu jest schowany, to gdy już wyłoni się spod mankietu, nie powinien psuć całego efektu. Do oficjalnych stylizacji należy dobierać kolor zegarka zarówno do butów, jak i paska. Natomiast metalowe elementy powinny się komponować z kolorem m.in. sprzączki paska do spodni i spinkami do mankietów. W mniej oficjalnych stylizacjach, podobnie jak w przypadku pasków, można sobie pozwolić na nieco więcej szaleństwa kolorystycznego. Trzeba jednak pamiętać, że sam kolor to nie wszystko, a do eleganckich czarnych butów nie będzie pasować duży, sportowy zegarek. W przypadku oficjalnych stylizacji najlepiej wybierać dyskretniejsze modele zegarków na rękę, które będą dopełnieniem outfitu.

pixel