Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak prawidłowo wykonać pedicure hybrydowy w domowych warunkach?

2018-05-22
Jak prawidłowo wykonać pedicure hybrydowy w domowych warunkach?
Zarówno manicure, jak i pedicure hybrydowy stał się w ostatnim czasie bardzo modny. Popularność hybrydowego pedicure rośnie szczególnie w okresie letnim. Przecież to właśnie wtedy panie chętniej zakładają lekkie sandały lub buty z odkrytymi palcami. Warto, by stopy wyglądały w nich na zadbane. Dodatkowo regularne wykonywanie pedicure pozwala zregenerować stopy. To nie tylko zabieg mający na celu zadbanie o paznokcie, ale i o stopy, a szczególnie o pięty. Pedicure hybrydowy nie zajmuje wiele czasu. Pozwala się również odprężyć, jeśli tylko panie postarają się, by stał się swego rodzajem zabiegiem spa. Czy można jednak samodzielnie wykonać pedicure w domu?

Pedicure hybrydowy – zalety zabiegu

Pedicure hybrydowy ma wiele zalet. Co więcej można spokojnie wykonać go w domu. Wystarczy mieć kilka niezbędnych rzeczy i odrobinę umiejętności. Zaletą tego rodzaju zabiegu jest przede wszystkim wytrzymałość lakieru, który utrzymuje się znacznie dłużej niż zwykły lakier do paznokci. Paznokcie nie tylko stają się bardziej odporne na zarysowania czy złamania, ale i prezentują się oszałamiająco. Dodatkowo duży wybór lakierów hybrydowych oferowanych przez producentów sprawia, że panie mogą mieć naprawdę kolor jaki tylko chcą. To jednak nie koniec zalet pedicure hybrydowego, gdyż jego regularne wykonywanie pomaga zadbać także o kondycję stóp oraz pięt. Regularne ścieranie naskórka oraz stosowanie maseczek sprawi, że stopy staną się zdrowsze i bardziej zadbane. Panie nie będą musiały martwić się takimi dolegliwościami jak popękane, żółte pięty czy wrastające paznokcie. To szczególnie ważne w okresie letnim, kiedy zakładamy lekkie klapki lub sandały.

Pedicure w domu – co należy przygotować?

Jak wspomnieliśmy pedicure hybrydowy można wykonać samemu w warunkach domowych. Warunkiem jednak jest przygotowanie kilku niezbędnych rzeczy. Są nimi:
 • zmywacz do paznokci (jeśli wcześniej na paznokcie był nakładany lakier)
 • obcinarka do paznokci
 • pilniczek
 • ręcznik (może być papierowy)
 • polerka do paznokci (posiadają go niektóre pilniczki)
 • cążki do paznokci
 • separatory (można użyć również wacików)
 • drewniany patyczek do skórek
 • tarka do naskórka
 • sól do kąpieli stóp
 • oliwka do skórek
 • peeling
 • baza pod lakier hybrydowy
 • lakier hybrydowy w wybranym kolorze
 • top nawierzchniowy
 • lampa UV lub LED

Pedicure hybrydowy krok po kroku – przygotowanie stóp

Zanim panie rozpoczną malowanie paznokci lakierem hybrydowym, powinny odpowiednio przygotować stopy. W pierwszej kolejności (jeżeli paznokcie były pomalowane) należy dokładnie zmyć pozostałości lakieru. Następnie paznokcie należy odpowiednio obciąć za pomocą obcinarki. Teraz powinno się je spiłować pilniczkiem, nadając im odpowiedni kształt. Po wykonaniu tych czynności można przystąpić do wypolerowania płytki za pomocą polerki. Kiedy paznokcie są już gotowe można rozpocząć pielęgnację pięt. By je zmiękczyć należy zanurzyć stopy w wodzie z dodatkiem soli do kąpieli stóp. Wystarczy dosłownie kilka minut. Po upływie tego czasu powinny zostać osuszone ręcznikiem. Za pomocą tarki można teraz usunąć zrogowaciały naskórek. Po wygładzeniu stóp należy wykonać dodatkowy peeling. Następnie, by usunąć resztki mikstury ze stóp powinny one zostać opłukane letnią wodą oraz osuszone. Ostatnią fazą, mającą na celu przygotowanie paznokci do malowania, jest zadbanie o skórki. Wystarczy nałożyć na nie oliwkę i delikatnie odsuwać z płytki paznokci. Ich nadmiar można usunąć za pomocą cążek. Panie powinny jednak pamiętać o tym, by nie obcinać skórek zbyt głęboko. Może to uszkodzić ją i doprowadzić do nieprzyjemnego krwawienia i zadziorów.

Pedicure hybrydowy krok po kroku – malowanie paznokci

Aby malowanie paznokci przebiegło sprawnie pomiędzy palce należy włożyć waciki lub separatory. Kolejnym krokiem jest odtłuszczenie płytki. Można zrobić to stosując zmywacz. Następnie należy przystąpić do pedicure hybrydowego. W tym celu powinno się nałożyć na płytkę paznokci bazę. Utwardza się ją wkładając na parę chwil stopy do lampy UV lub LED. Następnie na każdy paznokieć nałożyć warstwę lakieru i ponownie utwardzić go lampą. Lakier nakładamy dwa razy i dwa razy utwardzamy go w lampie. Wówczas efekt paznokci będzie oszałamiający. Później wystarczy nałożyć warstwę wierzchnią. Nada ona paznokciom blask i sprawi, że lakier dłużej się utrzyma. Ostatnim krokiem pedicure w domu jest odtłuszczenie paznokci oraz nałożenie oliwki na skórki.
pixel