Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jak wytrzymać cały dzień w butach na szpilkach?

2017-04-10
Jak wybierać szpilki?

Bardzo ważny jest sam wybór obuwia z tej kategorii. Przede wszystkim, należy dokładnie zmierzyć stopy. Najlepiej jest to robić wieczorem, kiedy są nieco większe (lekkie spuchnięcie wynika ze zmęczenia), niż na przykład rankiem (wtedy są bardziej wypoczęte, ale pomiar nie będzie miarodajny). Dzięki temu wybierzecie odpowiednio duże buty damskie, które nie będą powodować aż takiego dyskomfortu - nawet pod koniec ciężkiego dnia spędzonego w pracy.

Czerwone szpilki na platformie lakierowane Vinceza

Zaleca się stawianie na dobrej jakości szpilki. Odpowiednio wyprofilowane buty, wykonane z wysokiej klasy materiałów (którym może być na przykład ekozamsz) są gwarancją, że stopy będą zdecydowanie mniej zmęczone, niż w przypadku najtańszego obuwia, które można kupić na zwykłych bazarach. Oczywiście, wiąże się to z większą inwestycją, ale własne zdrowie to nie jest kwestia, na której warto oszczędzać. Lepiej postawić na sprawdzonych producentów, niż cierpieć z powodu bólu po całym dniu spędzonym w słabej jakości, najtańszych szpilkach, w których zdecydowanie łatwiej o pęcherze czy otarcia.

Czarne czółenka szpilki z ekozamszu Wishot

Zdecydowana większość kobiet dobrze czuje się w różnym obuwiu jednej marki. Co to oznacza? Jeśli wasze stopy nie męczą się w sandałach na obcasie marki x, to jest duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie w przypadku szpilek wywodzących się od tego samego producenta. Wszystko dlatego, że buty damskie z tej kategorii będą posiadały podobny sposób wykonania oraz formę. Warto wziąć tę kwestię pod uwagę w czasie nabywania obuwia.

Beżowe czółenka na szpilce velvet Lu Boo

Stawiaj tylko na sprawdzone buty damskie!

Bardzo złym rozwiązaniem jest wyjście na cały dzień do pracy w obuwiu, które wcześniej nie zostało przetestowane. Każde buty damskie powinny być dokładnie sprawdzone - szczególnie tyczy się to szpilek, które mogą spowodować duży dyskomfort po wielu godzinach noszenia. W związku z tym, nowa para powinna być sprawdzona - na przykład w domowych warunkach. Wszystko po to, aby przekonać się na własnej skórze czy dane buty damskie są wygodne, a pokonywanie w nich kolejnych metrów nie będzie stanowiło żadnego problemu.

Czarne czółenka lakierowane ze złotą wstawką W.Potocki

Jakie wkładki stosować?

Coraz więcej kobiet decyduje się na różnego rodzaju wkładki. Jest to bardzo skuteczne rozwiązanie, które powoduje, że stopy są zdecydowanie mniej zmęczone - nawet po wielu godzinach chodzenia w szpilkach. Na rynku można nabyć wkładki żelowe, stanowiące poduszeczki pod palce, czy skórzane podpiętki. Dobrym wyborem są również stabilizujące wkładki na całą długość stopy, które także zwiększają komfort w przypadku zakładania butów damskich na obcasie. Inną opcją są żelowe plastry wklejane na tylną część buta - te elementy również stabilizują stopę i poprawiają komfort pokonywania kolejnych metrów.

Nie zapomnij o masażu stóp!

Nie zaszkodzi także co jakiś czas zdecydować się na masaż stóp (na przykład w czasie przerwy w pracy), które po wykonaniu tej czynności będę chociaż w części zregenerowane i mniej zmęczone.
pixel