Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie buty sportowe kupić dziecku?

2016-02-26
Każde dziecko powinno mieć buty sportowe. Tyczy się to zwłaszcza dzieci, które już uczęszczają do szkoły. Buty sportowe są wygodne, komfortowe i bezpieczne. Muszą być jednak właściwie wybrane. Pojawia się więc pytanie, jakie buty sportowe kupić dla swojej pociechy.

Renomowani producenci
Dobrym rozwiązaniem jest bez wątpienia stawianie na buty od renomowanych producentów. Decydując się na takie obuwie, można mieć bowiem pewność, że będzie ono wykonane w sposób niezagrażający stopom dziecka.

Tkanina
Dobre buty sportowe dla dzieci muszą pozwalać skórze oddychać. Dlatego tak wielkie znaczenie ma rodzaj zastosowanego do ich produkcji materiału. Wybierając buty dla dziecka, zawsze trzeba sprawdzić, czy tkanina przepuszcza powietrze. Jeśli tak nie jest, najlepiej poszukać innego modelu. Dzięki tkaninie oddychającej stopa nie pokrywa się potem. Pozostaje sucha nawet wtedy, kiedy dziecko intensywnie się rusza. A nasze pociechy znaczną część dnia spędzają właśnie w ruchu.

Dopasowane do indywidualnych potrzeb dziecka
Buty sportowe zawsze należy dopasować do indywidualnych potrzeb dziecka. Jeżeli pociecha ma skłonność do urazów stawu skokowego, najlepsze będą buty, których cholewka kończy się za kostką.Wówczas staw skokowy będzie miał zapewnioną odpowiednią amortyzację. Jeżeli dziecko nie potrafi jeszcze wiązać sznurowadeł, sięgnąć można po buty na rzepy. Ich wybór jest bardzo duży.Podeszwa
Bardzo ważna w obuwiu sportowym dla dzieci jest podeszwa. Powinna ona być na tyle gruba, aby dziecko nie odczuwało stopą nierówności terenu. Jednocześnie powinna ona być wykonana z materiału, który nie jest śliski. O ile na zwykłym chodniku nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, o tyle już podczas zajęć na sali gimnastycznej jest istotne. Śliska podeszwa sprawi, że dziecko nie będzie mogło w pełni skoncentrować się na aktywności fizycznej, a ryzyko urazu będzie większe.

Wygląd
Dla dzieci ogromne znaczenie ma to, jak wyglądają buty. Pamiętając o elementach wymienionych powyżej, zawsze należy zapytać dziecko jakie buty by chciało. Jeżeli dziewczynka ma ochotę na buty sportowe w kolorze różowym, warto właśnie takiej jej kupić. Jeśli buty spodobają się dziecku, będzie z pewnością bardzo chętnie je nosiło.

Dobrze dobrane buty sportowe zapewnią naszej pociesze komfort i wygodę. Udając się do sklepu, trzeba pamiętać o kilku istotnych elementach. Dzięki temu można być pewnym, że uda kupić się buty doskonałe, w których dziecko będzie mogło bez żadnych ograniczeń poświęcać się zabawie.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2016
pixel