Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie buty sportowe wybrać na męskie aktywności?

2019-05-03
Jakie buty sportowe wybrać na męskie aktywności?
Choć wydawać by się mogło, że mężczyźni nie mają problemu z dobraniem odpowiedniego obuwia sportowego, to w rzeczywistości sprawa ta często się dość komplikuje. Buty przymierzone w sklepie lub zaraz po otrzymaniu zamówienia internetowego są idealne, ale już podczas pierwszego treningu coś nie gra i buty lądują na dnie szafy. Jak uniknąć takich sytuacji? Jakie buty sportowe wybrać na męskie aktywności?

Rozmiar obuwia ma znaczenie

Niezależnie czy wybiera się buty zimowe, klapki na basen czy kapcie domowe, należy szczególną uwagę zwrócić na dobranie odpowiedniego rozmiaru. O ile jeszcze w przypadku kapci niedokładne dopasowanie może się okazać niezbyt uciążliwe, to w przypadku obuwia sportowego takie niedociągnięcia doprowadzą do niekomfortowych sytuacji podczas ćwiczeń. Nieco za luźne buty będzie można uratować, stosując do nich wkładki. Gorzej, jeśli rozmiar butów okaże się zbyt mały, wtedy nie mamy już zbyt wielkiego pola do popisu. Kupowanie zbyt ciasnych butów sportowych to najczęściej popełniany przez mężczyzn błąd. Należy zawsze wybierać obuwie o pół, a czasem i nawet o cały rozmiar większe. To dlatego, że podczas wysiłku fizycznego stopy puchną i zbyt mały rozmiar butów będzie powodować bolesne dolegliwości.

Amortyzacja stopy jest niezwykle ważna

Zastanawiając się, jakie buty sportowe wybrać, należy także zwrócić uwagę na to, aby odpowiednio amortyzowały one stopy. Będą wtedy ograniczać liczbę drgań oraz wstrząsów, które docierają do ciała, a tym samym zmniejszą ryzyko powstania kontuzji podczas aktywności fizycznej. Obuwie sportowe z odpowiednią amortyzacją stóp pozwoli użytkownikowi biegać nawet po twardych nawierzchniach bez obaw, że negatywnie wpłynie to na zdrowie. Buty sportowe męskie mają różny poziom amortyzacji. To, na jakim poziomie powinna ona być, zależy od wielu czynników, m.in. masy ciała, na jakiej nawierzchni uprawiamy sport czy tego, na ile poprawna jest nasza technika biegu.
Buty sportowe męskie casual szare Cross Jeans
Buty sportowe męskie granatowe Big Star

Buty sportowe męskie jeansowe Big Star

Lekkie obuwie sportowe męskie

Buty sportowe powinny być również wykonane z lekkiego i przewiewnego materiału, który pozwoli stopom oddychać. Wpłynie to także korzystnie na ich wagę, a co za tym idzie - obuwie sportowe będzie wygodniejsze. Buty do męskich aktywności powinny także posiadać odpowiednią wentylację. Lekkie obuwie sportowe idealnie sprawdzi się także podczas letnich spacerów i wycieczek.
Trampki męskie niskie czerwone Cross Jeans

Trampki męskie niskie białe Cross Jeans

Komfort użytkowania obuwia sportowego

Poszukując idealnych butów sportowych, powinno się przede wszystkim zwracać uwagę na komfort ich użytkowania. Nie należy się kierować ceną, marką czy tym, co akurat jest modne. Są to kwestie drugorzędne i pod żadnym pozorem nie można wybierać obuwia sportowego na ich podstawie. Dokonując zakupów przez internet, warto natomiast wziąć dwa różne rozmiary, przymierzyć obie pary i wtedy dokonać wyboru. Zbyt małą lub zbyt dużą parę butów możemy zwrócić do sprzedawcy. Jednak należy pamiętać o tym, by zrobić to w odpowiednim czasie od zakupu.
Wybierając buty sportowe męskie, trzeba zwrócić uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim należy dobrać odpowiedni rozmiar obuwia, zadbać o właściwą amortyzację stóp, a także kierować się komfortem w użytkowaniu butów podczas ćwiczeń.
pixel