Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie kupować buty dla niemowlaka do chodzenia?

2017-04-03
Buty dla niemowlaka do nauki chodzenia - jak zmierzyć stopę?

Jeśli chcecie zapewnić maksymalny możliwy komfort oraz bezpieczeństwo waszym pociechom, musicie przyłożyć się do wykonania tej czynności. Jak to zrobić dokładnie? Możecie skorzystać z pomocy patyczka albo kawałka sznurka. To stary, ale bardzo skuteczny sposób. Wystarczy przyłożyć jeden z tych elementów do stopki niemowlaka i określić jej długość. Następnie należy uciąć patyczek w konkretnym miejscu lub przeciąć sznurek. Teraz wystarczy już tylko skorzystać z linijki i odczytać wynik. Wykonanie pomiaru jest bardzo ważne, ponieważ najmłodsze pociechy nie mają jak zasygnalizować, że coś jest uwiera - kiedy pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia byłyby za małe. Niepożądana jest także sytuacja, kiedy obuwie jest zbyt duże (niemniej jednak zaleca się, aby obuwie miało jeden cm więcej, niż stopa pociechy). Buty dla niemowlaka do chodzenia mogą być bowiem zgubione w czasie stawiania pierwszych kroków.

Pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia - czym powinny charakteryzować się?

Czym kierować się w czasie dokonywania zakupów? Przede wszystkim, buty dla niemowlaka do chodzenia muszą być stabilne i dobrze trzymać stópkę. Nie powinny ograniczać ruchu oraz usztywniać zbyt mocno pięty. Warto wiedzieć, że wiązane buty dla niemowlaka do nauki chodzenia najlepiej stabilizują stopę i z tego powodu są najczęściej wybierane przez rodziców.

Poza tym, obuwie powinno być giętkie i posiadać sprężystą podeszwę. Dzięki temu, chodzenie będzie czystą przyjemnością. Zaleca się, aby buty dla dziecka do nauki chodzenia miały także zaokrąglone noski. Wszystko dlatego, że pozwalają na swobodne poruszanie palcami, co dla dzieci - jeszcze nie przyzwyczajonych do przemieszczanie się z miejsca na miejsce - jest bardzo istotnym czynnikiem.

Dobrze jest zwrócić uwagę na materiał zewnętrzny. Powinien być "oddychający" (jak choćby skóra), ponieważ zapewni to dziecku komfort w czasie chodzenia (jego stopy nie będą spocone). Oprócz tego, jest w stanie zapobiec rozwijaniu się drobnoustrojów chorobotwórczych.

Pierwsze buty dla dziecka do nauki chodzenia powinny być również lekkie. Warto pamiętać, że najmłodsi członkowie rodziny do tej pory nie byli przyzwyczajeni do chodzenia w jakimkolwiek obuwiu. Trzeba zatem zrobić wszystko, aby zmiana nie była zbyt gwałtowna. Dobrze jest stawiać na obuwie wykonane ze skóry. Takie buty dla niemowlaka do nauki chodzenia są również przewiewne.

Warto wspomnieć o jeszcze jednym aspekcie. Jeśli wybieracie buty dla niemowlaka do chodzenia na okres jesienny czy zimowy, to musicie zagwarantować mu także ciepło. Trzeba zwrócić uwagę między innymi na zastosowany materiał oraz grubość podeszwy, która chroni stopę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (na przykład odczuwanym chłodem).
pixel