Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jakie wybrać buty trekkingowe?

2015-12-19

Do czego służą buty trekkingowe?

Na początek jednak należy wyjaśnić, co generalnie jest tematem tego wpisu, ponieważ nie każdy musiał spotkać się z tym właśnie określeniem. Otóż buty trekkingowe to obuwie przeznaczone przede wszystkim do chodzenia po górach. Muszą się one głównie charakteryzować odpowiednią wygodą stosowną właśnie do pokonywania tego typu tras. W związku z tym powinny mieć kilka najważniejszych cech. Jakich?

 

Jakie powinny być buty trekkingowe? 

Do chodzenia po niższych górach odpowiednie będą niskie buty trekkingowe. Są one wodoodporne, co jest naprawdę bardzo istotne. W końcu pokonywanie górskich szlaków niesie za sobą ryzyko napotkania na różne trudności - w tym także na tereny przesiąknięte wodą. Ten walor powoduje zaś, że chodzenie po górach będzie przyjemnością i nie będzie się odczuwało żadnego dyskomfortu. Poza tym te buty trekkingowe mają także bardzo mocną podeszwę i sprawiają, że człowiek czuje się w nich naprawdę niezwykle swobodnie. 

Pokonywanie trudniejszych szlaków górskich wymaga kupna wysokich butów trekkingowych, które mają za zadanie perfekcyjnie chronić nasze kostki. Podczas chodzenia po górach te elementy naszego ciała są bowiem bardzo narażone na dolegliwości. Poza tym rzecz jasna te buty również są wodoodporne i posiadają odpowiednio twardą podeszwę. Jest to istotna kwestia, ponieważ pokonywanie górskich szlaków wymaga chodzenia po trudnym podłożu na którym znajduje się na przykład wiele kamieni. Bez odpowiedniej podeszwy nasze stopy byłyby w opłakanym stanie, dlatego warto zwrócić uwagę na ten właśnie element.

Jakie buty trekkingowe będą odpowiednie dla pań?

Uprawianie trekkingu nie jest tylko i wyłącznie domeną mężczyzn. W końcu kobiety także są obecnie bardzo aktywne fizycznie. W związku z tym producenci butów stanęli na wysokości zadania i wprowadzili do swojej oferty także obuwie tego typu przeznaczone wyłącznie dla kobiet. W końcu panie mają inną budowę stopy. Przez to damskie buty trekkingowe są mniejsze i węższe. Wszystko po to, aby kobiety na górskich szlakach także czuły się jak najbardziej komfortowo. Warto w tym miejscu podkreślić, że panie nie powinny próbować nosić męskich butów - nawet gdy pasują pod kątem rozmiaru, ponieważ długie chodzenie w tym obuwiu może się skończyć bardzo źle dla ich stóp. Warto rozglądnąć się za butami przeznaczonymi tylko dla pań. To obuwie jest dla kobiet bardzo wygodne i ma stosowną twardość podeszwy. Dzięki temu nawet wielogodzinna aktywność fizyczna w górach nie będzie żadnym problemem.

Dzieci także znajdą coś dla siebie

Warto też pamiętać, że dzieci nie powinny zakładać męskich czy damskich butów trekkingowych. To także nie jest wskazane i może negatywnie odbić się na stanie ich stóp po górskich wędrówkach. Warto wiedzieć, że dla tej grupy wiekowej również jest odpowiednie obuwie trekkingowe. Te buty też są lekkie, elastyczne, oddychające, wodoodporne oraz posiadają odpowiednią twardość podeszwy. 

Pokaż więcej wpisów z Grudzień 2015
pixel