Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kapcie do przedszkola i buty do szkoły – jakie wybrać, żeby dziecku było wygodnie?

2017-08-08
Kapcie do przedszkola i buty do szkoły – jakie wybrać, żeby dziecku było wygodnie?

Wybór odpowiednich kapci do przedszkola oraz butów do szkoły dla starszych dzieci jest bardzo ważnym zadaniem. W końcu obuwie towarzyszy pociechom przez kilka godzin każdego dnia i ma wpływ na ich komfort, wygodę, samopoczucie oraz możliwość skupienia uwagi. O czym pamiętać w trakcie dokonywania finalnych decyzji? Czym powinny charakteryzować się kapcie do przedszkola czy buty do szkoły?


Jakie kupić buty do przedszkola?

Kluczowe jest to, aby kapcie do przedszkola były dokładnie dopasowane do stóp dziecka. Rodzice powinni zmierzyć je wieczorem, ponieważ wtedy te elementy ciała osiągają nieco większe rozmiary. W związku z tym, tak dobrane buty do przedszkola będą optymalne dla dziecka o każdej porze dnia. Coraz więcej dorosłych decyduje się na zakup kilku kolejnych rozmiarów, które mogą być wykorzystane w przyszłości. Wszystko dlatego, że stopy małych dzieci systematycznie rosną, dlatego warto mieć w zanadrzu kapcie do przedszkola nieco większe (od tych początkowo wybranych).

Niebieskie tenisówki dziecięce jeans slip on AtleticoNiebieskie tenisówki dziecięce jeans slip on AtleticoNiebieskie tenisówki dziecięce jeans slip on AtleticoNiebieskie tenisówki dziecięce jeans slip on Atletico

W zdecydowanej większości polskich przedszkoli dzieci muszą samodzielnie zakładać i zdejmować obuwie. Rodzice powinni o tym pamiętać w trakcie wyboru tych elementów garderoby. Najlepiej jest zdecydować się na buty do przedszkola, które nie sprawią najmłodszym żadnych problemów w tym aspekcie – może to być obuwie wsuwane, na zamek czy rzepy.

Granatowe tenisówki dziecięce jeans slip on Atletico

Wybierając kapcie do przedszkola należy zdecydować się na buty wykonane z dobrych materiałów (jak na przykład tekstylna wyściółka oraz wkładka) oraz posiadające elastyczną podeszwę. Zagwarantuje to bezproblemowe użytkowanie oraz odporność na rozmaite uszkodzenia. Poza tym, stopy dzieci będą zdecydowanie mniej męczyły się w takim obuwiu.

Szare sandałki chłopięce domowe American Club

Oprócz tego, rodzice muszą zwrócić uwagę na takie aspekty jak nadmierne pocenie się stóp (wtedy dobrze jest wybrać na przykład sandałki przystosowane do nauki w przedszkolu) czy kłopoty ortopedyczne. W tej sytuacji pociecha musi nosić specjalne obuwie korygujące, aby czuć się komfortowo w trakcie każdego dnia.

Szare sandałki domowe w kratkę American Club

Czym kierować się kupując buty do szkoły?

Podobnymi aspektami należy kierować się wybierając buty szkolne. W tym wypadku dzieci także powinny mieć zagwarantowane wygodne obuwie, które będzie perfekcyjnie dopasowane do kształtu oraz długości ich stóp – w innym wypadku codzienne wizyty w szkołach będą prawdziwą udręką.

Tenisówki dziecięce granatowe na rzepy Hasby

Ponadto, trzeba zwrócić uwagę na rodzaj zapięcia. Kapcie do szkoły dla najmłodszych powinny być wsuwane, mieć zamek lub rzepy. W przypadku starszych dzieci można już sobie pozwolić na obuwie ze sznurówkami.

Granatowe tenisówki dziecięce jeans slip on Atletico

Warto zwrócić uwagę na rodzaj zastosowanych materiałów. Dobrej jakości buty szkolne powinny być odporne na uszkodzenia i posiadać solidną podeszwę. Należy sprawdzić czy obuwie posiada tekstylną wyściółkę oraz wkładkę, które zagwarantują, że stopy będą mniej męczyły się.

Niebieskie trampki dziecięce Wishot

Rodzice muszą pamiętać także o obuwiu na lekcje wychowania fizycznego. Takie buty szkolne powinny być nie tylko dopasowane do stóp pociech, ale również do rodzaju nawierzchni, na której będą odbywać się zajęcia.

Niebieskie halówki dziecięce American Club
pixel