Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klapki na plażę — które wybrać?

2022-06-15
Klapki na plażę — które wybrać?

Jeżeli wybieracie się na wakacje, gdzie wiecie, że będziecie chodzić na plażę i większość czasu spędzać w wodzie, warto na taki wyjazd zaopatrzyć się w parę odpowiedniego obuwia, które ochronią Was przed skaleczeniami, oparzeniami, czy innymi czynnikami zewnętrznymi. Wiadome jest, że nie każda plaża będzie idealnie piaszczysta i oczyszczona, jadąc w dane miejsce tak naprawdę nigdy nie wiemy w stu procentach, na jakie warunki trafimy. Niejednokrotnie na plażach, a nawet w samej wodzie jest dużo ostrych kamieni, potłuczone szkło czy pozostawione butelki. By się przed nimi uchronić, należy pomyśleć o wytrzymałych klapkach, dzięki którym będziecie mogli spokojnie spacerować po plaży, nie martwiąc się o to gdzie stąpamy i związanymi z tym możliwymi urazami.

Japonki na koturnie granat Big Star JJ274A331

Spacery po plaży

Wybierając się na plażę, pamiętajcie, by zadbać o to by zakupić wytrzymały model klapek — wykonany z dobrych jakościowo materiałów, który zniesie bezproblemowo stały kontakt ze słoną wodą, piaskiem, ciepłą temperaturą i inną zróżnicowaną nawierzchnią.
Nie zapominajcie nigdy przy kupowaniu obuwia, o tym, by nie tylko kierować się wyglądem i aspektem wizualnym, ale przede wszystkim jakością i ich wykonaniem (w tym samą konstrukcją) — od tego zależy sam komfort jego użytkowania i trwałość. Należy dokonywać wyboru zakupowego tak, by para butów nie powodowała otarć lub kontuzji. Wiadome jest, że jesteśmy wzrokowcami, jednak wygląd powinien być dopiero w drugiej kolejności.

Cena

Często na targach możemy nabyć tanie japonki do 10 zł, ale czy warto takie kupić? Jeżeli nasz spacer ogranicza się po znanej nam plaży, gdzie przeważa trawa czy beton — jak najbardziej. Jednak nie dają nam one gwarancji długiego użytkowania, bardzo często takie klapki po dwóch/trzech spacerach się psują. Natomiast, jeżeli chcemy, aby posłużyły nam one nawet kilka sezonów, warto zainwestować trochę więcej w nie i cieszyć się nimi dłużej. Oprócz tego klapki bardziej zabudowane, zdecydowanie lepiej ochronią nasze stopy przed ewentualnymi zadrapaniami, skaleczeniami i ostrymi przedmiotami.

Klapki zabudowane piankowe białe Atletico

Wakacje na żwirowej plaży

Jeśli nasze przyszłe wakacje mają odbyć się na żwirowej plaży, pełnej kamieni, żwiru, muszli itd. to warto zakupić specjalistyczne letnie obuwie. Takie by oprócz ochrony podczas spacerowania po brzegu, ochronią nas w samej wodzie, podczas pływania przed zwierzętami morskimi takimi jak jeżowce, czy inne szkarłupnie i zwierzęta kolczaste. Mogą one zrobić nam niemałą krzywdę, dlatego warto zaopatrzyć się w zabudowane obuwie, które w takim przypadku będą najlepszym rozwiązaniem i ochroną.

Klapki basenowe ażurowe granatowe Atletico
Klapki męskie plażowe gumowe czarne Big Star DD174690
Klapki męskie kroksy czarne moro American Club

Do czego je nosić?

Klapki plażowe są stworzone z myślą o noszeniu ich głównie na plaży, dlatego idealnie będą komponować się wraz ze strojem kąpielowym, zwiewną sukienką, czy topem w zestawieniu z luźnymi spodenkami. Jeżeli lubicie mieć wszystko dopasowane kolorystycznie, można zakupić pasujący kolor obuwia letniego pod Wasz inny element garderoby.

Pamiętajcie, że obuwie dedykowane na plaże, chroni nas przed ostrymi krawędziami, kamieniami, szkłem, żwirem — wszystkie wymienione przykłady mogą spowodować w najlepszym przypadku otarcia i skaleczenia, a przez nie może dojść do wdania się infekcji.

Wszystkie klapki wykonane z tworzywa sztucznego, można zakładać na plażę — wręcz są takie wskazane — mogą mieć lepszą ochronę oraz co ważne, często posiadają podeszwę antypoślizgową, która polepsza przyczepność.


Zachęcamy do zapoznania się z całą ofertą naszego sklepu, posiadamy szeroki wybór butów i z całą pewnością każdy znajdzie idealne dla siebie!
https://www.butyraj.pl/

pixel