Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Klapki z futerkiem - hit czy kit?

2019-07-08
Klapki z futerkiem - hit czy kit?
Moda rządzi się swoimi (niejednokrotnie bardzo kontrowersyjnymi) prawami. Często odbiorcy mogą być zszokowani kolejnymi propozycjami projektantów mody. Innowacyjne rozwiązania dotyczą także obuwia. W ciągu kilku ostatnich lat na wyżyny trendów wspięły się klapki z futerkiem. Jedni uważają, że są śmieszne, drudzy, że słodkie, inni nawet nie chcą się do nich zbliżać. Co sprawiło, że ich popularność tak wzrosła? Czy można w klapach z futerkiem wyjść bez uczucia wstydu na spotkanie ze znajomymi lub do sklepu? Przekonajmy się!

Klapki z futerkiem - jak było na początku?

Odpowiedź jest prosta – chodziło o zwiększenie komfortu poruszania się po własnym mieszkaniu. Klapki już od dawna służą jako obuwie zmienne w domowym zaciszu. W latach 80. i 90. postanowiono jednak je udoskonalić. Projektanci stwierdzili, że futerko nada się idealnie. Jest miękkie, przyjemne w dotyku i ciepłe, co jest niezwykle ważne podczas jesieni i zimy, kiedy najwięcej ciepła ucieka właśnie przez stopy. Trend ten utrzymał się do tej pory i rokrocznie w okresie jesienno-zimowym w każdym sklepie obuwniczym roi się od puchatych klapek, które rozchodzą się błyskawicznie.

Futerko i klapki - moda na większą skalę

Skąd przyszła moda na użycie klapek z futerkiem poza domem i wkomponowanie ich w swoją codzienną stylizację? Wszystko zaczęło się od zaprezentowania właśnie takiego obuwia przez gwiazdę muzyki pop – Rihannę. Fani piosenkarki od razu rzucili się w poszukiwaniu tego rozwiązania, choć wydawało się dziwne i wówczas może nawet niestosowne. Projektanci odpowiedzieli na potrzeby kupców i obecnie klapki z futerkiem nie szokują już nikogo. Pojawiają się zarówno na salonach, jak i w centrach handlowych, a nawet imprezach! Są noszone przez każdego, kto choć trochę przekonał się do tego trendu.

Do czego pasują klapki z futerkiem?

Jak nosić klapki z futerkiem? Z początku mogłoby się wydawać, że nieważne do czego się je założy – zawsze będzie to wyglądać na niedopasowane i dziwne. Można się jednak mocno zdziwić! Klapki z futerkiem mogą dobrze wyglądać zarówno w stylizacjach letnich, jak i zimowych!
Najpopularniejsze i najczęściej wybierane zestawienie dotyczy klapek i sportowego stroju. Obuwie to prezentuje się świetnie z legginsami (tradycyjnymi, bez wyrazistych wzorów i odznaczających się kolorów) i topem na ramiączkach. Cały outfit wygląda bardzo naturalnie, a do tego gwarantuje najwyższy komfort. Można tak chodzić oczywiście w domu, ale także na niewymagające i krótkie wyjścia dotyczące zakupów czy spaceru z psem.
Kolejna propozycja także zawiera sportowe atrybuty, ale są one pomieszane z casualowymi elementami. Chodzi tu głównie o różnego rodzaju oversize'owe t-shirty czy bluzy, które są ostatnio modne, oraz dopasowane jeansy z wysokim stanem. Klapki z futerkiem sprawdzą się w tym zestawieniu idealnie. Tutaj także wygody nie brak, jednak jest to już nieco bardziej wyjściowa stylizacja. Można więc śmiało zaprezentować się tak na spotkaniu ze znajomymi, którzy na pewno docenią to niebanalne połączenie.
Klapki damskie z futerkiem granatowe Panto Fino
pixel