Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Na co zwracać uwagę, kupując śniegowce?

2016-02-05
Śniegowce to buty dostępne zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Wprawdzie większość modeli tworzonych jest z myślą o kobietach, ale mężczyźni również znajdą coś dla siebie. Pojawia się jednak pytanie czym kierować się przy wyborze śniegowców, aby naprawdę doskonale spełniły swoją rolę.

Tkanina
Dobre śniegowce nie powinny przemakać. Wprawdzie są to buty przeznaczone na duży mróz, ale chodniki bardzo często posypywane są solą, co sprawia, że śnieg klei się do butów nawet podczas niskich temperatur. W efekcie śniegowce wykonane z niewłaściwego materiału mogą szybko przemoknąć. Nie trzeba chyba nikomu tłumaczyć co stanie się z naszymi stopami, kiedy w mroźny dzień do wnętrza butów dostanie się wilgoć. Ból, odmrożenia, przeziębienie ? wszystko to może stać się naszym udziałem, jeśli nie zadbamy o nieprzemakające buty zimowe.
Duże znaczenie ma także to, czy materiał, z których wykonano śniegowce pozwala skórze oddychać. W ciepłych butach noga może się pocić. Jest to jednak zjawisko niepożądane. Spocona stopa pokrywa się wilgocią. Co dzieje się podczas mrozu, kiedy nogi są mokre, powiedzieliśmy już wyżej.

Podeszwa
Zimą nasze chodniki bardzo często pokrywają się warstwą lodu. O poślizgnięcie się naprawdę nie jest trudno. Warto więc zwrócić uwagę, czy kupowane przez nas śniegowce damskie mają odpowiednią podeszwę. Ta wykonana z tworzywa sztucznego będzie niewątpliwie tańczyć na oblodzonym chodniku. A chyba nikt nie chciałby wracać do domu z potłuczoną pupą, która pokryła się siniakami. Wizja złamanej nogi lub ręki także nie jest niczym zachęcającym.

Wygląd
To oczywiście także ważny element każdych butów, nie tylko śniegowców. Decydując się na śniegowce, które mają służyć nam podczas mroźnych i śnieżnych dni, warto postawić na te w kolorze uniwersalnym. Idealnie sprawdzają się brązy, granaty oraz czerń. Śniegowce w takich kolorach można z powodzeniem założyć do każdego rodzaju stroju i mieć pewność, że wygląda się świetnie. Im bardziej uniwersalne buty, tym więcej możliwości ich wykorzystania. Śniegowce doskonale prezentują się zarówno ze spodniami, sukienkami, jak i spódnicami. Nosić mogą je dzieci, kobiety oraz panowie.

Śniegowce to na zimę buty po prostu idealne. Są wygodne, zapewniają komfort i pożądane o tej porze roku ciepło. Decydując się na nie, trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie śniegowce to buty doskonałej jakości. W związku z tym należy uwzględniać podczas ich kupna kilka istotnych czynników. Dzięki temu zwiększa się swoje szanse na kupno śniegowców po prostu idealnych, które pozwolą przetrwać zimę bez jednego nawet przeziębienia.
Pokaż więcej wpisów z Luty 2016
pixel