Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Najlepsze buty dla rocznego dziecka

2017-05-01
Czy warto kupować buty dla rocznego dziecka?

Niektórzy rodzice uważają, że buty dla rocznego dziecka są niepotrzebne, ponieważ pociecha szybko z nich wyrośnie. Z tego względu twierdzą, że takie obuwie to zbędny wydatek. Jest to jednak błędne podejście do tematu. Dobrze dobrane buciki dla rocznego dziecka chronią stopę w czasie stawiania kroków. Ponadto, gwarantują bezpieczeństwo przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, maksymalną wygodę oraz kształtują odpowiednie wzorce.

Kiedy kupić buciki dla rocznego dziecka?

Zastanawiacie się, kiedy nabyć dobre buty dla rocznego dziecka? Należy to zrobić w momencie, w którym malec zaczyna stabilnie i pewnie chodzić. Jeśli kupicie obuwie zbyt wcześnie, to po prostu wyrządzicie dziecku krzywdę - malec nie będzie w stanie odpowiednio stawiać kroków, co oczywiście wiąże się z bólem i dużym dyskomfortem.

Jak wybrać dobre buty dla rocznego dziecka?

Aby kupić najlepsze buty dla rocznego dziecka trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów. Pierwszym z nich jest podeszwa. Nie może być zbyt sztywna oraz gruba. Najlepiej jest, aby ten element charakteryzował się sprężystością i giętkością. Dobrej jakości podeszwa powinna zginać się dokładnie w tym miejscu, gdzie zginają się palce dziecka. Wybrane buty dla rocznego dziecka nie mogą ślizgać się po podłożu, ponieważ jest to bardzo niebezpieczne dla malucha.

Zapiętek powinien być dopasowany do kształtu stopy oraz wyprofilowany. Dobrze jest, aby nie posiadał żadnych szwów i połączeń od strony skóry, ponieważ powoduje to podrażnienia i otarcia. Przód butów powinien być lekko uniesiony do góry, aby maluch miał łatwiej przetaczać stopę. Dobrej jakości buciki dla rocznego dziecka są zaokrąglone i odpowiednio szerokie. Środkowa część obuwia z kolei nie może być zbyt szeroka. Wszystko dlatego, że - w innym wypadku - stopa będzie przemieszczała się na boki, a najmłodsi jeszcze nie potrafią odpowiednio kontrolować tego ruchu. Warto zwrócić uwagę także na wysokość. Dobre buty dla rocznego dziecka zapewniają swobodne poruszanie się stopy w okolicach kostki.
 
Kupując buty dla rocznego dziecka warto zwrócić uwagę również na zastosowane do produkcji materiały. Najlepsze jest obuwie ze skóry, które gwarantuje odpowiednią sprężystość , twardość oraz nieprzemakalność. Oprócz tego, to materiał oddychający, który odprowadza wilgoć i nie pozwala spocić się maluchowi. Wyściółka w takim obuwiu nie może ślizgać się oraz przesuwać w czasie pokonywania kolejnych metrów. Jeśli chodzi o zapięcie, to najpopularniejsze są buciki dla rocznego dziecka na rzepy. Wszystko dlatego, że najmłodsi jeszcze nie potrafią sami sznurować, a rodzicom jest po prostu łatwiej „przygotować” swoje pociechy do trasy. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby zdecydować się na dobre buty dla rocznego dziecka, w których będą użyte sznurówki. Wtedy jednak trzeba pamiętać o tym, aby zbyt mocno nie ścisnąć stopy malucha. Poza tym, trzeba zwrócić uwagę na rozmiar - najlepsze buty dla rocznego dziecka są dłuższe około o centymetr od długości stopy, ponieważ w trakcie chodzenia ten element ciała nieco wydłuża się.
 
Najlepsze buty dla rocznego dziecka a pora roku

Buty dla rocznego dziecka na wiosnę oraz lato powinny uwzględniać zmienne warunki atmosferyczne. Z jednej strony muszą ochronić przed niekorzystną pogodą, a z drugiej nie powinny być zbyt ciepłe, ponieważ w tym okresie zaczynają już występować coraz wyższe temperatury.
 
Jak wybrać buty na jesień dla rocznego dziecka? Powinny przede wszystkim gwarantować ciepło i ochronę przed deszczem czy wiatrem (koniecznie muszą być też nieprzemakalne). Decydując się na buty dla rocznego dziecka na zimę trzeba wziąć pod uwagę podobne czynniki. Ważne jest też, aby postawić na nieco większy rozmiar, ponieważ trzeba uwzględnić zakładane w tym okresie grube skarpetki.
pixel