Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów?

2019-09-17
Niewygodne obuwie? Jak dobrać odpowiednie wkładki do butów?
Nasze stopy codziennie wykonują ciężką pracę, dźwigając całe ciało, a jednocześnie umożliwiając mu swobodne poruszanie. Nic dziwnego więc, że powinniśmy poświęcać im sporo uwagi, dbając o ich regularną pielęgnację, właściwy dobór obuwia, a także wkładek do butów, które zapewniają stopom komfort i wygodę. Jakie są rodzaje wkładek do butów i jak dobrać je odpowiednio do swoich potrzeb?

Wkładki ortopedyczne do butów

Wiek, niewłaściwy sposób poruszania się lub stojący tryb życia mogą prowadzić do poważnych dolegliwości ortopedycznych. Najczęściej powodowane są one przez nadmierny nacisk na stopy, a także choroby, takie jak cukrzyca czy reumatoidalne zapalenie stawów. Aby zminimalizować i spowolnić rozwój dolegliwości, warto dbać nie tylko o aktywność fizyczną wzmacniającą mięśnie narządów ruchu, ale także odciążać stopy, dobierając indywidualnie zaprojektowane wkładki ortopedyczne.

Wkładki ortopedyczne powinien zawsze dobierać technik ortopeda lub fizjoterapeuta, który przeprowadza najpierw wywiad z pacjentem, badanie palpacyjne, a następnie badania na specjalistycznym sprzęcie diagnostycznym. Pozwala to dopasować wkładki, które odciążą i podeprą miejsca problematyczne na stopach i zniwelują bóle stóp, stawów i kręgosłupa u dorosłych. Szczególną uwagę należy poświęcić wkładkom ortopedycznym dla dzieci, zwłaszcza w ciągu pierwszych pięciu lat ich życia, kiedy następuje intensywny rozwój stóp. Odpowiednio dobrana dla nich wkładka ortopedyczna rozłoży ciężar ciała dziecka na poszczególne miejsca na stopach, korygując podpierające je układy kostny i mięśniowo-wiązadłowy. Wkładki tego typu nie są powszechnie dostępne w sklepach z butami. Muszą być bowiem wyjątkowo starannie dobrane, z uwzględnieniem indywidualnych dolegliwości.

Jak dobrać wkładki zapewniające świeżość stóp?

Osoby, które nie cierpią z powodów ortopedycznych problemów, a chciałyby zapewnić właściwą higienę swoim stopom, powinny zdecydować się na wkładki przeciwpotliwe. Są one wykonane z perforowanej pianki lateksowej i wzbogacone węglem aktywnym, co pozwala na wchłanianie i neutralizowanie nieprzyjemnego zapachu potu. Podobne działanie mają wkładki refresh extra marki Coccine wykonane z naturalnej bawełny, miękkich włókien celulozowych z olejkami eterycznymi oraz warstwy antypoślizgowej. Wkładki tego typu polecane są zwłaszcza osobom aktywnym fizycznie, które chciałyby zadbać o świeżość stóp nawet w czasie wyczerpującego treningu.
COCCINE wkładki do butów przeciwpotliwe perforowane

Wkładki do butów na zimne dni

Stopy są szczególnie wrażliwymi na zimno częściami naszego ciała. Szykując się na chłodniejsze dni, warto zadbać o ich komfort, dobierając wkładki termiczne, gwarantujące utrzymanie stałej temperatury wewnątrz butów i dodatkową izolację stopy od powierzchni. Wkładki do butów na zimne dni mogą być wykonane z filcu impregnowanego, polaru na lateksie czy owczej wełny. Dużo grubsze niż standardowe produkty tego typu, zimowe wkładki do butów skutecznie zapewnią nam ciepło, nawet w czasie największych mrozów. W większości z nich zostały zastosowane wypustki zabezpieczające przed przesuwaniem. Stopy nie będą więc narażone na otarcia czy odparzenia
COCCINE wkładki do butów zimowe filcowe komfortowe
COCCINE wkładki do butów zimowe polar na lateksie
COCCINE wkładki do butów zimowe z owczej wełny komfortowe

Polecane

pixel