Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

O czym warto pamiętać, kupując buty na zimę?

2016-01-11

Oferta butów zimowych zarówno dla pań, jak i panów jest dzisiaj naprawdę ogromna. Pojawia się więc pytanie, na jakie ich cechy zwracać uwagę, aby zakupić takie buty, które naprawdę zimą sprawdzą się idealnie.

 

Nieślizgająca się podeszwa

To jedna z najważniejszych cech dobrych butów na zimę. Trzeba pamiętać, że w sezonie zimowym nasze chodniki bardzo często pokrywają się warstwą lodu. O upadek i nabicie sobie bolesnych siniaków naprawdę więc nietrudno. Kupując buty, zawsze trzeba sprawdzić z jakiego materiału zrobiona jest ich podeszwa. Te z tworzywa sztucznego, które spotykane są coraz częściej, nie są najlepszym wyborem. O wiele lepiej sprawdzają się podeszwy gumowane, które nie ślizgają się na oblodzonych chodnikach.

 

Ocieplenie

Dobre buty zimowe muszą zapewniać ciepło. Nie będzie to możliwe, jeśli w ich wnętrzu nie znajduje się solidne ocieplenie. Najlepszym wyborem są oczywiście buty, które w środku mają wyściółkę wykonaną z grubego kożuszka. Wówczas można być pewnym, że nawet w naprawdę duże mrozy stopom nie będzie zimno. Na nic jednak zda się nawet grube ocieplenie, jeśli podeszwa jest niezwykle cienka. W zimowych butach powinna ona być gruba. O wiele lepiej izoluje wówczas od zimnego podłoża. Kupując buty z grubym ociepleniem, zawsze trzeba zwrócić uwagę, czy aby na pewno nie są one za ciasne. Powinny być na tyle duży, aby możliwe było założenie jeszcze grubszej skarpetki. Palce u stóp muszą mieć jednocześnie luz ? przymierzając buty, trzeba zwrócić uwagę na to, czy można nimi swobodnie poruszać. Jeżeli nie, trzeba postawić na większy rozmiar.

 

Nieprzemakający materiał

Prawdziwym ideałem są buty zimowe, które w ogóle nie przemakają. W takich przechodzić można kilka godzin nawet w głębokim, mokrym śniegu i mieć idealnie suche stopy. Niestety, w praktyce kupno butów zimowych, które w ogóle nie będą przemakały jest tak naprawdę niemożliwe. Można jednak znaleźć takie, których stopień przemakalności jest naprawdę niewielki. Trzeba pamiętać, że wiele butów zimowych wymaga impregnacji. Stosowanie odpowiednich środków dostosowanych do rodzaju materiału, z którego wykonane zostały buty to najlepszy sposób na to, aby stopa pozostała sucha przez wiele godzin.

 

Kupno dobrych butów zimowych naprawdę nie jest trudne. Trzeba jedynie pamiętać o kilku prostych zasadach, które sprawiają, że buty będą naprawdę dostosowane do zimowej pory roku. Tylko w takich butach można przetrwać zimę spokojnie, komfortowo i bez niepotrzebnych infekcji. Porządne buty zimowe nie będą należały do tanich, ale wydane na nie pieniądze nie będą wyrzucone w błoto. To wydatek, który naprawdę się opłaca.

Pokaż więcej wpisów z Styczeń 2016
pixel