Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obuwie damskie odpowiednie do biura - nasze propozycje

2021-02-15
Obuwie damskie odpowiednie do biura - nasze propozycje

Coraz więcej biur oczekuje od swoich pracowników dostosowania się do obowiązujących tam zasad dress code. Wytyczne dotyczą zarówno samego kostiumu, jak i dodatków towarzyszących służbowym stylizacjom. Na tej liście znajdują się również buty. Jakie obuwie damskie będzie odpowiednie do biura? Poznaj nasze propozycje!

Nienagannie czyste, z zakrytą piętą i palcami

Podstawowa zasada dotycząca nie tylko pracowników biura, ale każdą osobę dbającą o swój wizerunek, to czyste obuwie. To, w jakich butach chodzimy dużo mówi o tym, jakim człowiekiem jesteśmy. Zaniedbane, zniszczone i pokryte grubą warstwą nieczystości sugeruje, że mamy do czynienia z osobą niedbałą i nie przykładającą się do swoich obowiązków.
W większości biur od swoich pracowników wymaga się obuwia zakrywającego pięty i palce. Pełne obuwie trzeba nosić tam o każdej porze roku, nawet w środku upalnego lata. Jeśli ta zasada dotyczy również Ciebie, postaw na półbuty damskie ze skóry lub innego materiału, który zapewni Twoim stopom odpowiedni przepływ powietrza. W lekkich sandałach lub klapkach możesz przyjść do biura, ale na miejscu zamień je na służbowe pantofle.

Półbuty damskie skórzane lordsy camel Filippo

Odpowiednio do charakteru pracy

Chociaż praca biurowa kojarzy się nam głównie z siedzeniem za biurkiem i przeglądaniem dokumentów, to w rzeczywistości może ona wyglądać nieco inaczej. Zwłaszcza, gdy biuro obsługuje wielu klientów, jego siedziba zlokalizowana jest w kliku pomieszczeniach, a poszczególne zespoły współpracują ze sobą. W takiej sytuacji może zdarzyć się tak, że biegając od gabinetu do gabinetu, pokonasz w ciągu dnia imponujący dystans. Zadbaj więc o komfort dla swoich stóp i wybierając buty do biura zwróć szczególną uwagę na to, jak czują się one w danym modelu.
Jeśli biurowy dress code nie wymaga noszenia w pracy butów na obcasie, postaw na wygodne baleriny lub mokasyny. Dobrym wyborem będą też czółenka na stabilnym słupku lub koturnie. Wysokie platformy i szpilki zostaw w szafie na inną okazję. W miejscu pracy mogą zostać negatywnie odebrane.

Mniej znaczy więcej

Obuwie do biura powinno być eleganckie i skromne. Tu bezwzględnie trzymaj się zasady „mniej znaczy więcej” - im mniej ozdobnych klamer, kolorów, wzorów i błyskotek zdobiących buty, tym więcej szyku i elegancji zyskasz dla swojego wizerunku. Zwłaszcza, gdy w zakres Twoich obowiązków wpisane są spotkania z klientami lub udział w konferencjach organizowanych przez firmę, dla której pracujesz.
To, że powinno się unikać krzykliwych kolorów nie oznacza, że w biurze jesteś skazana na smutne odcienie szarości i brązu, lub klasyczną czerń. Jeśli w Twoim miejscu pracy nie obowiązują konkretne wytyczne w tym kierunku, śmiało sięgaj po buty w stonowanych odcieniach czerwieni, szykownego granatu lub butelkowej zieleni. Zwłaszcza, gdy bazę stylizacji biurowej stanowi kostium w neutralnym, stonowanym kolorze. Wówczas będą barwnym akcentem ożywiającym służbowy outfit. Unikaj natomiast lakierowanej skóry, która nie wygląda zbyt dobrze w miejscu pracy i może zostać źle odebrana.


Mokasyny damskie skórzane granatowe Juma 2681

Polecane

pixel