Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Obuwie zamszowe - czyszczenie i pielęgnacja

2016-08-08
Jak czyścić buty zamszowe?

Jeśli nie będziecie odpowiednio dbać o swoje obuwie zamszowe, to musicie liczyć się z tym, że te modne buty zniszczą się, a ich dalsze używanie będzie po prostu niemożliwe. Warto zatem poznać kilka sprawdzonych sposobów, jak sobie radzić z tym rodzajem obuwia.

Jeśli na Waszych butach zamszowych pojawiły się tłuste plamy, to należy je usuwać gotowymi preparatami dostępnymi w sklepach, które skutecznie sobie z nimi poradzą. Można też użyć starego sposobu i wymieszać mąkę kartoflaną oraz benzynę. Warstwę (grubą) nowo powstałej mikstury trzeba nałożyć na konkretne miejsca i poczekać do czasu wyschnięcia. Potem trzeba to skruszyć oraz wyczyścić drucianą szczoteczką.

Modne buty zamszowe bardzo często są narażone na szkodliwe działanie kurzu oraz brudu. Takie kłopoty można wyeliminować dzięki suchej gąbce (albo szczoteczce gumowej lub drucianej). Nie zaszkodzi również przetrzeć zaplamionych miejsc pumeksem. Z kolei jeśli macie problem z zaciekami, to należy je zmywać letnią wodą przy pomocy szczotki włosianej. Kiedy modne buty zamszowe wyschną, to wtedy trzeba je dodatkowo przetrzeć papierem ściernym.

Innym ?domowym? sposobem jest też użycie ? skórki od chleba. Na pierwszy rzut oka ta idea wydaje się dość groteskowa. Osoby, które ją stosują podkreślają jednak, że to bardzo skuteczna metoda. Chleb powinien posłużyć Wam jako szczoteczka, która znakomicie nadaje się do usuwania niewielkich i suchych zabrudzeń. Musicie jednak pamiętać, aby pocierać stroną twardej skórki - tylko wtedy przyniesie to zamierzony efekt.

Odpowiednie akcesoria do butów zamszowych

Właściwa pielęgnacja tego rodzaju obuwia wymaga także posiadania specjalnych produktów, które znacznie przyśpieszą ten proces i sprawią, że buty zamszowe zawsze będą charakteryzowały się najwyższą możliwą jakością. Jak tego jednak dokonać? Trzeba stosować odpowiednie akcesoria do butów. Bez wątpienia, jednym z nich jest bezbarwny ravivant, który idealnie nadaje się do obuwia zamszowego. Nie tylko rewelacyjnie regeneruje barwę skóry, ale też odświeża i ją wyrównuje.

 
Wiele osób posiadających obuwie zamszowe nie wyobraża sobie, aby nie stosować kostki gumowej. Takie akcesoria do butów cieszą się bardzo dużą popularnością, ale nie może to dziwić, ponieważ są bardzo skuteczne. Kostka gumowa jest przeznaczona do usuwania na sucho zabrudzeń ze skóry zamszowej i trzeba zaznaczyć, że znakomicie wywiązuje się ze swojej roli.
 
Jeśli chcecie, aby Wasze buty zamszowe zawsze wyglądały pięknie i stylowo, to powinniście mieć pod ręką też granatowy odświeżacz regenerujący. Ten produkt idealnie nadaje się do tego rodzaju skóry i sprawia, że obuwie prezentuje się bardzo elegancko.

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2016
pixel