Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Renowacja obuwia – czy to się opłaca?

2017-02-02

Na czym polega renowacja obuwia?

Warto na wstępie dowiedzieć się, na czym polega taka renowacja obuwia. Najczęściej jest ona potrzebna, kiedy podstawowa pielęgnacja (jak choćby impregnacja, woskowanie czy pastowanie) obuwia nie sprawiła, że buty męskie czy  buty damskie wróciły do pierwotnego stanu. Najprostszym i jednocześnie najczęściej stosowanym zabiegiem renowacyjnym jest odświeżanie obuwia. Tutaj mamy do czynienia z profesjonalnym czyszczeniem butów, zastosowaniem past, wosków i specjalnych impregnatów.

Kolejnym zabiegiem jest również renowacja butów ze skóry - dogłębne oczyszczanie skóry buta z wcześniej używanych już preparatów czy zanieczyszczeń. Warto zaznaczyć, że ta usługa uwalnia i rozluźnia pory skóry. Dzięki temu, pozwala na jej ponowne oddychanie. W ramach tej usługi możliwe jest również efektywne zaaplikowanie środków odżywiających oraz pielęgnujących.

Trzeba zaznaczyć, że zakłady oferujące renowację obuwia dają także inne możliwości w tym zakresie. Jeśli wasze buty męskie czy damskie są wyjątkowo zaniedbane, mają duże zanieczyszczenie czy nie były wcześniej impregnowane, to na pewno utraciły swój pierwotny blask i ich prezencja pozostawia sporo do życzenia. W takim wypadku przywrócenie ich do stanu pełnej używalności musi odbyć się poprzez dokładne czyszczenie, odplamianie - z użyciem zazwyczaj silnych środków czyszczących - czy malowanie.

Kiedy warto zdecydować się na renowację obuwia? Renowacja butów ze skóry.

To pytanie zadaje sobie bardzo wiele osób, które mają sentyment do posiadanego obuwia i nie chcą się z nim rozstawać. Trzeba jednak podkreślić, że w niektórych przypadkach zabiegi renowacyjne po prostu się nie opłacają. Warto wiedzieć, że tego typu usługi kosztują od około 50zł do nawet około 150zł. Jak się łatwo domyślić, często zdecydowanie lepiej jest kupić sobie nową parę butów.

Zwłaszcza, że obecnie produkowane buty męskie czy damskie charakteryzują się naprawdę wysoką jakością i elegancją w każdym calu. Tak naprawdę opłacalna jest jedynie renowacja butów ze skóry. Kiedy posiadacie piękne, gustowne buty skórzane i chcecie przywrócić im pełen blask - w takim wypadku renowacja obuwia jest jeszcze logiczna. Wszystko dlatego, że dobre buty skórzane są naprawdę na wagę złota. Odpowiednio przeprowadzone zabiegi renowacyjne pozwolą zaś dojść z nimi do ładu.

Jeśli jednak koszty zakupu waszych butów były mniejsze, niż kwota potrzebna na ich renowację, to wtedy zdecydowanie lepiej kupić sobie nowe obuwie (w porównywalnej albo nieco wyższej cenie).
pixel