Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Rozmiarówka butów Adidas – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

2021-05-07
Rozmiarówka butów Adidas – jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Wybór odpowiedniego rozmiaru butów Adidas może wydawać się wyzwaniem, zwłaszcza gdy dokonujemy zakupów online. Rozmiarówka tej marki bywa specyficzna, a odpowiednie dopasowanie jest kluczowe dla komfortu i zdrowia naszych stóp. W naszym przewodniku znajdziesz cenne wskazówki, które pomogą Ci zrozumieć, jak prawidłowo mierzyć stopę i interpretować tabelę rozmiarów Adidas, aby Twój wybór był zawsze trafiony.

 

Mimo, iż nikt z nas nie ma większego problemu z udzieleniem odpowiedzi na pytanie, jaki ma rozmiar butów, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nie zawsze ten właśnie rozmiar będzie na nas pasował. Dlatego tak wiele osób nadal ma opory przed kupowaniem obuwia przez internet – wolimy przymierzać. Czy to jednak faktycznie aż tak duży problem? Otóż nie. Buty bez trudu dobierzemy również na odległość. Wystarczy, że właściwie zmierzymy stopę i zweryfikujemy dane o obuwiu dostarczone przez producenta. Może się bowiem zdarzyć, iż modele jednej marki będą się różniły sygnaturą rozmiarów od takiej samej wielkości butów innego producenta. Podobnie jest z butami Adidas. Rozmiarówka butów tej marki ma bowiem pewne charakterystyczne cechy. Przyjrzymy się im bliżej i sprawdzimy, jak właściwie dobrać rozmiar tego obuwia.

 

BUTY SPORTOWE MĘSKIE TREKKINGOWE CZARNE BIG STAR HH174335

   

Adidas i rozmiarówka butów

Tabela rozmiarów adidas różni się znacząco od wszelkich innych rozmiarówek. Zarówno buty sportowe damskie, jak i buty sportowe męskie tej marki produkowane są z dokładnością do połowy, a nawet do jednej trzeciej rozmiaru. Przynosi to zarówno korzyści – można bowiem idealnie dobrać but do stopy użytkownika, jak i problemy – trudno się zdecydować na właściwy rozmiar podczas zakupów przez internet. W takim przypadku warto dokładnie zmierzyć stopę, aby wyeliminować konieczność ewentualnej wymiany, a co za tym idzie straty czasu. Zarówno buty damskie, jak i buty męskie występują tutaj w wielu rozmiarach. Buty sportowe dla kobiet kupimy w rozmiarze od 35,5 do 46, natomiast dla mężczyzn od 40 do aż 51! Jednak bez względu na to, jakim rozmiarem obuwia posługujemy się na co dzień, buty adidas z pewnością będziemy musieli wybrać w rozmiarze większym. Ich rozmiarówka uchodzi bowiem za zaniżoną.

 

PÓŁBUTY SPORTOWE DAMSKIE BIAŁE BUGATTI HH253057

   

Jak zweryfikować własny rozmiar w butach Adidas?

Zweryfikowanie rozmiaru obuwia danej marki nie jest trudne ani czasochłonne i można je opisać w dosłownie trzech krokach:

   

  1. Po pierwsze przygotuj czystą kartkę i długopis, a następnie dokładnie odrysuj na niej swoją stopę.
  2. Następnie zmierz odrysowany kontur, prowadząc linię między dwoma najbardziej od siebie oddalonymi punktami.
  3. Posiadając dane podane w centymetrach, odszukaj w tabeli producenta rozmiar najbardziej zbliżony do Twoich pomiarów.

 

Dobierając w ten sposób rozmiar buta warto pamiętać o kilku dodatkowych sprawach. Buty sportowe, ze względu na to, iż charakteryzują się największym wśród obuwia w ogóle komfortem odczuwanym podczas użytkowania, bywają wykorzystywane do wielogodzinnych wędrówek. Warto jednak wiedzieć, iż podczas długotrwałego chodzenia noga nieco puchnie zwiększając swoją objętość. Weźmy to pod uwagę, wybierając rozmiar buta, tak aby miał on pewien zapas. Na większe buty warto się pokusić także w przypadku, gdy użytkownik posiada tzw. wysokie podbicie. Nigdy zatem nie należy kupować butów idealnie dopasowanych do stopy, ponieważ prędzej czy później z pewnością zaczną delikatnie uciskać doprowadzając do powstawania otarć i bolesnych odcisków.

 

Rozmiarówka butów Adidas a konkretny model obuwia

Wybierając rozmiar buta powinniśmy również wziąć pod uwagę jego model, a więc i przeznaczenie. Inaczej bowiem dobieramy buty do wspinaczki górskiej, inaczej buty trekkingowe damskie, a jeszcze inaczej do biegania. Buty sportowe z reguły bowiem zostają opracowane z myślą o konkretnej dyscyplinie, chociaż użytkownicy chętnie wykorzystują je do codziennego użytku. Jeżeli jednak w naszych butach pragniemy przebiec maraton, powinniśmy wybrać model o przynajmniej rozmiar większy, niż ten który podpowiada nam tabela rozmiarów. Nie ze wszystkim modelami jednak sprawa wygląda tak samo. Jeżeli uprawiamy wspinaczkę, nasze adidasy będą ekstremalnie dopasowane. Bez względu na to jakie przeznaczenie czeka nasze nowe obuwie, warto dokładnie przemyśleć ich rozmiary, zwłaszcza jeżeli korzystamy z opcji zakupu przez internet, aby uniknąć wszelkich niedogodności związanych z ewentualnymi zwrotami.

 

BUTY SPORTOWE TREKKINGOWE WODOODPORNE CZARNE AMERICAN CLUB

Polecane

pixel