Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sezon na kalosze czas zacząć!

2015-10-13

Krótka historia kaloszy 


Kalosze w kształcie znanym nam dzisiaj pojawiły się w czasie I wojny światowej. To właśnie wtedy The North British Rubber Company, która odpowiedzialna była za zapewnienie żołnierzom obuwia sprawdzającego się w okopach, stworzyła model, który przypominał dawne Wellingtony. Różnica tyczyła się natomiast zastosowanego materiału ? do wyprodukowania tych butów wykorzystano gumę. Buty były płaskie, a ich cholewka wąska i długa. To właśnie taka budowa sprawiła, że stopy skutecznie chronione były przed wodą i błotem, których przecież w okopach nie brakowało. Po zakończeniu wojny kalosze chętnie wykorzystywane były jako buty robocze. Nosili je rybacy, stoczniowcy. Dzisiaj ich zalety doceniają również projektanci mody, przeciętne kobiety i mężczyźni. Jak to jednak się stało? Wszystko za sprawą modelki światowej słaby ? Kate Moss, która to jako pierwsza pokazała się w takim obuwiu publicznie. Nie trzeba było długo czekać ? kaloszy zaczęły niemalże od razu znikać z półek sklepowych. Było to dziesięć lat temu, a słynna Kate Moss bez wątpienia przyczyniła się do popularności znanych dzisiaj hunterów.

 

Z czym nosić kalosze?

Naprawdę jest w czym wybierać! Kalosze świetnie prezentują się ze spodniami i legginsami. Ważne jest jednak, aby nogawki wsunąć do wnętrza cholewki. Można zakładać je również do szortów, krótkich spódniczek, a nawet sukienek. Nie trzeba obawiać się zestawiania ich z ubraniami w stylu romantycznym ? stworzymy tym samym look nieco wiejskiej dziewczyny, która buja gdzieś w obłokach. Z całą pewnością kalosze nie sprawdzą się w czasie wielkich wyjść, ale na co dzień można nosić je z rozmaitymi marynarkami. Całość będzie prezentowała się wyjątkowo stylowo.

 

 

Krótkie czy długie?

Dzisiaj do wyboru mamy nie tylko kalosze sięgające do kolan. Wybierać możemy również między modelami dużo krótszymi. Ciekawą propozycją są kalosze kończące się albo tuż przed, albo zaraz za kostką. Wiele kobiet uważa, że są one zdecydowanie bardziej wygodne. Ciekawą propozycją są modele pośrednie.

Warto mieć kalosze


Kalosze, lub mówiąc nieco bardziej wytwornie, wellingtony, to buty, które warto mieć w swojej szafie. Idealnie sprawdzą się nie tylko jesienią, ale również wiosną, kiedy to także nie brakuje opadów deszczu. W kaloszach bez obaw można przemierzać nawet gęsto pokryte kałużami chodniki i ulice. A nasze stopy zawsze pozostaną suche.

Pokaż więcej wpisów z Październik 2015
pixel