Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Skarpetki i sandały, czyli jak NIE nosić butów w lecie

2016-06-20
W jaki sposób nosić buty latem?

 

Wspomnieliśmy już, że do sandałów absolutnie nie pasują żadne skarpetki. Co jednak zrobić, aby te buty męskie były wygodne i nas nie obcierały? Wystarczy mieć w swojej szafie odpowiednie obuwie wykonane ze skóry naturalnej. Dzięki temu, Wasze stopy nie będą zaczerwienione nawet po całym dniu spędzonym w tych butach.

 

Wiele osób myśli, że skarpetek nie zakłada się tylko do sandałów. Jest to jednak błędne rozumowanie i warto jak najszybciej zacząć zdawać sobie sprawę z tego faktu. Tak samo jest choćby z mokasynami. W tym przypadku również nie można zakładać żadnych skarpet! Te buty męskie najlepiej będą prezentowały się na całkowicie gołej stopie. Decydując się na takie rozwiązanie zapewnicie sobie, że nikt nie posądzi Was o nieznajomość aktualnie panujących trendów.

 

Co jednak zrobić, kiedy zdecyduje się ubrać skarpetki? Wiecie już z powyższego tekstu, że zakładanie do nich sandałów czy mokasynów jest wręcz niedopuszczalne. W takiej sytuacji powinniście postawić na inne modne buty, którymi są, na przykład, trampki. Trzeba też od razu podkreślić, że w przypadku krótkich spodenek skarpetki nie powinny być zbyt długie. Najlepiej, gdyby sięgały tylko trochę za kostkę i lekko wystawały ponad nasze trampki.

 


 

Wielu mężczyzn nie wie też, że do krótkich spodenek nie pasują sandały - i inne buty otwarte. Chyba, że jesteśmy na urlopie, to wtedy tak zwany ?dress code? schodzi na dalszy plan. Warto zaznaczyć, że do krótkich spodenek zdecydowanie bardziej nadają się buty zakryte. Mogą być to tenisówki. Są to modne buty męskie i dodatkowo zapewniają odpowiedni komfort w czasie wysokich temperatur i nie do końca sprzyjających warunków atmosferycznych.

 


 

O czym jeszcze pamiętać zakładając buty w lecie?

 

Okres letni to czas, kiedy temperatury są zazwyczaj wysokie. W związku z tym, sporo kobiet i mężczyzn decyduje się na odkryte obuwie. Panie wybierają bardzo często choćby modne sandały z efektownymi dodatkami.

 


 

Aby jednak te buty damskie rzeczywiście kapitalnie prezentowały się na stopach, musi być spełnionych kilka warunków. Warto zatem już teraz zadbać o ich stan, aby w połączeniu z odpowiednio dobranym obuwiem tworzyły spójną całość. Wystarczy udać się do salonu kosmetycznego i wykonać tam pedicure. To samo tyczy się też mężczyzn. Faceci w lecie również często wybierają buty odkryte, dlatego też powinni poddać się temu zabiegowi. Wtedy o żadnej wpadce nie będzie mowy.
pixel