Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sport to zdrowie, ale tylko wtedy, gdy masz odpowiednie obuwie

2015-08-31

Buty do biegania muszą skutecznie utrzymywać stopę w określonej pozycji, a jednocześnie chronić ją przed wstrząsami. Istotna jest więc tutaj odpowiednia amortyzacja, która zapobiega powstawaniu problemów nie tylko ze stopami, ale również kręgosłupem i kolanami. Biegając w zwykłych butach, narażamy się na szybkie pojawienie się bólu w obrębie kręgosłupa, kolan oraz wszystkich niemalże stawów.

Osoby biegające po twardej nawierzchni muszą postawić na buty o najwyższym poziomie amortyzacji ? ochroni to stawy i kręgosłup. Do biegania po plaży najlepiej nadaje się obuwie, którego bieżnik jest dość głęboki. Dzięki temu lepiej trzymają się one podłoża. 

 

Buty do aerobiku

Takie obuwie powinno charakteryzować się miękką podeszwą, która bez trudu będzie wyginać się wraz z naszą stopą. Istotna jest więc jej elastyczność. Ważne jest tutaj utrzymywanie w miejscu pięty, przez co buty te muszą kończyć się mniej więcej w miejscu, w którym kończy się nasza kostka. Znaczenie ma także grubość podeszwy ? ta zbyt cienka sprawi, że pewne ćwiczenia będą wywoływały silny dyskomfort i ból stawów. 

Do zajęć sportowych tego typu lepiej wybierać naprawdę proste buty. Warto trzymać się zasady, że im mniej na nich ozdobnych elementów, tym lepiej. Wszelkie suwaki, kolorowe breloczki powodują, że buty zyskują na wadze, a nam ćwiczy się ciężej.

Aerobik to zajęcia intensywne, w czasie których mocno poci się całe ciało. Koniecznie trzeba więc szukać butów oddychających, dzięki którym nasza stopa dłużej pozostanie sucha. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko rozwoju grzybicy. Dobrym rozwiązaniem jest obuwie materiałowe, które bez trudu można uprać. Wymienne wkładki to kolejny plus, który pozwoli dłużej użytkować kupione obuwie bez obaw, że nasz stopy będą stykały się z szeregiem bakterii, które namnażają się w momencie nasilonego pocenia. 

 

Pokaż więcej wpisów z Sierpień 2015
pixel