Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W czym chodzić w domu?

2015-11-13

Skarpetki


Wiele osób decyduje się chodzić po domu jedynie w samych skarpetkach. Jest to z pewnością rozwiązanie wygodne, które nie każdemu będzie jednak odpowiadać. Same skarpetki mogą nie zapewnić naszym stopom wystarczającego ciepła. Tyczy się to zwłaszcza okresu, kiedy na dworze robi się już chłodniej, ale centralne ogrzewanie jeszcze nie działa. Dodatkowo skarpetki mogą się mocno brudzić ? szczególnie, jeśli w naszym domu są zwierzęta. Jedyne, co nam pozostaje, to po prostu je wyrzucić. O wiele lepszym rozwiązaniem wydają się więc być dobrane do potrzeb kapcie.

Boso


Tak uwielbiają chodzić zwłaszcza dzieci. Warto dodać, że ortopedzi polecają, aby maluchy, które dopiero uczą się chodzić, nie zakładały bucików ani skarpetek. Pozwala im to najlepiej kontrolować chodzenie, zmniejsza ryzyko poślizgnięcia się i dba o prawidłowy rozwój stopy.

 

Bambosze


Jest to propozycja idealna dla szczególnych zmarzluchów. Wprawdzie latem takie buty niekoniecznie się sprawdzą, ale już w zimne jesienne oraz zimowe wieczory będą naprawdę niezastąpione. Ocieplone kożuszkiem sprawią, że nasze stopy nigdy nie będą zimne. Stawiając na model z nieco wyższą cholewką, zapewniamy ciepło również naszym kostkom. Błędem jest przekonanie, że są to kapcie babcine ? producenci oferują nam dzisiaj szereg modeli, które wyglądają bardzo różnie. Każdy ma więc szansę naleźć coś dla siebie. Wśród dostępnych modeli znajdują się zarówno te dla pań, jak i dla panów.

Laczki z odkrytymi palcami


To z kolei propozycja idealna na ciepłe, letnie dni. Takie obuwie sprawi, że nasza stopa będzie mogła oddychać nawet wtedy, kiedy na dworze panują naprawdę wyjątkowo wysokie temperatury. Zastosowanie odpowiedniej tkaniny i miękkiej wyściółki chroni stopy przed nadmiernym poceniem się i zapobiega ich ślizganiu się w bucie. Warto dodać, że takie laczki projektowane są przede wszystkim z myślą o kobietach. W związku z tym wybierać można między szeregiem modeli o naprawdę fantastycznych wzorach. Szczególną popularnością cieszą się motywy kwiatowe.

Klasyczne laczki domowe


To propozycja najbardziej uniwersalna. Palce w takich laczkach są zakryte, a jednocześnie nie mamy tutaj tak grubej warstwy ocieplającej, jak w przypadku zimowych bamboszy. Najlepiej sprawdzają się w okresie przejściowym. Stopa nie poci się w nich, ale jednocześnie nie zmarznie wtedy, kiedy zacznie robić się chłodno. Modele tego rodzaju dostępne są w różnych kolorach i wzorach. Każdemu uda się więc wybrać coś odpowiedniego dla siebie. Z myślą o kobietach producenci często stosują lekko podwyższony obcas. Dla panów takie laczki są oczywiście płaskie.

Pokaż więcej wpisów z Listopad 2015
pixel