Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

WF w dobrym stylu? Modne i wygodne buty dla każdego nastolatka

2018-10-06
WF w dobrym stylu? Modne i wygodne buty dla każdego nastolatka
Rok szkolny rozpoczął się już na dobre, uczniowie na nowo przyzwyczaili się do codziennych, porannych pobudek, sprawdzianów i zadań domowych. Rzecz jasna nie można przez cały czas siedzieć nad książkami. Tak samo ważny jak rozwój psychiczny, jest rozwój fizyczny. Dlatego w szkołach obowiązkowe są lekcje WF-u. Co więcej, nie tylko szkolni uczniowie zmagają się ze sportem. Studenci także zobowiązani są uczęszczać na zajęcia fizyczne. Trzeba się więc zaopatrzyć w dobre buty sportowe do ćwiczeń.

Wszystkim dobrze znane – halówki!

W czarnych, materiałowych butach z białymi, charakterystycznymi paskami po bokach chodził chyba każdy. Jeszcze parę lat temu były ogromnie popularne i zdecydowana większość uczniów nosiła ten model jako obuwie zmienne lub właśnie na zajęcia WF-u. Cechuje je olbrzymia wygoda, a także niska cena, dzięki czemu podbiły serca milionów rodziców i dzieci. Chociaż w dzisiejszych czasach straciły nieco na znaczeniu, to jednak wciąż warto się na nie zdecydować. Być może nie pasują do standardowej, casualowej stylizacji, ale są to idealne buty do ćwiczeń.

Czy trampki to dobry wybór?

Ta kwestia jest nieco sporna. Jedni twierdzą, że nie ma lepszego obuwia na zajęcia z wychowania fizycznego niż trampki. Drudzy uważają, że wręcz nie wolno uprawiać w nich sportu ze względu na to, że nie są stworzone do intensywnych ćwiczeń. Mają małą przepuszczalność powietrza, przez co skóra nie może oddychać. Co więcej, podeszwa trampek nie amortyzuje wystarczająco wszelkich wstrząsów, więc łatwo o uraz. Może być w tym sporo prawdy, jednak nie jest tu mowa o długotrwałych treningach lub dalekobieżnym bieganiu w terenie. Potrzebne są wyłącznie do godzinnej, zazwyczaj niezbyt wymagającej, lekcji WF-u. Trampki nie tylko są modne, ale świetnie komponują się z większością stylizacji, a także charakteryzuje je wygoda i miękkość.

Trampki niskie posrebrzane białe Big Star BB274014

Obuwie do biegania jako buty na WF

Gdy ktoś lubi poruszać się również poza obowiązkowymi zajęciami w szkole czy na uczelni, to zdecydowanie powinien wybrać buty do biegania. Przydadzą mu się bowiem na dłużej i z całą pewnością dobrze je wykorzysta. Standardowe modele posiadają stosunkowo wysoką podeszwę wykonaną z miękkiej pianki, która jest odpowiednio uformowana. Dzięki temu obuwie dobrze amortyzuje stopy podczas biegu. Dodatkowo, buty wykonane są ze specjalnego materiału, który pozwoli na swobodny przepływ powietrza. Sprawdzą się perfekcyjnie do wszelkich dyscyplin sportowych, jakie trzeba uprawiać na WF-ie.

Półbuty

Ta opcja może niektórych zdziwić. Półbuty kojarzą się raczej z ciężkimi, twardymi modelami, które zakłada się do pracy, szkoły, na zakupy czy spacer. Mogą jednak świetnie sprawdzić się także jako obuwie sportowe do ćwiczeń. Warto jednak zwrócić uwagę, aby buty nie były wykonane ze skóry, lecz z materiału. Skóra bowiem jest mało elastyczna, przez co stopa nie będzie mieć wystarczająco dużego zakresu ruchu podczas biegu, a także mogą pojawić się bolące pęcherze i odciski.

Półbuty młodzieżowe granatowe American Club

Półbuty sportowe tenisówki khaki McKeylor
pixel