Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wiosna na sportowo — wybierz buty do biegania

2022-05-04
Wiosna na sportowo — wybierz buty do biegania

Wiosna to najlepsza pora na to, aby zacząć uprawiać sport i mieć aktywny tryb życia. Ciepłe, coraz dłuższe wieczory i słoneczne poranki sprzyjają takim sportom jak na przykład bieganie. Jednakże, aby efektywniej i wygodniej biegać potrzebne jest dobrej jakości, wygodne obuwie, które idealnie nada się do wykonywania tej czynności. Poniżej dowiesz się jakie najlepsze buty do biegania wybrać. 

Dobre buty do biegania — na co zwrócić uwagę?

Najważniejszą kwestią, na jaką należy zwrócić swoją uwagę przy wyborze odpowiedniego obuwia do biegania to kwestia stabilizacji i dobrej przyczepności do podłoża. Buty do biegania powinny przede wszystkim stabilizować i pionizować staw skokowy, w przeciwnym razie można łatwo nabawić się kontuzji i innych powikłań w naszym zdrowiu na późniejsze lata. Dodatkowo warto też wybierać buty sportowe, które będą miały lekki, przyjemny i dobrze odprowadzający wilgoć materiał, gdyż wentylacja w butach jest niezwykle ważna podczas uprawiania jakiegokolwiek sportu. Dzięki odpowiedniemu wentylowaniu naszych stóp przez buty podczas biegania zapobiegniemy przyszłym odparzeniom i nieprzyjemnym pęcherzom czy obtarciom. Należy pamiętać, że o ile wygląd obuwia jest ważny, tak nie powinien wybierany być ponad nasz komfort noszenia, wentylację, generalnie parametry obuwia. To one powinny grać pierwsze skrzypce przy wyborze idealnego obuwia do biegania. Wygląd butów to kwestia drugoplanowa, jednakże nadal istotna i nie należy o niej zapominać, czy zaniedbywać ją. 

Wygodne sneakersy do biegania na co dzień

Najlepszym wyborem do wykonywania sportu, jakim jest bieganie będą wygodne, przewiewne buty, idealne do długodystansowych biegów. Postaw na sprawdzone modele, które odpowiednio będą stabilizowały Twoją stopę przy ruchu i sprawią, że bieganie zyska nowy wymiar komfortu. Bieganie na utwardzeniu, takim jak asfalt czy kostka jest przyjemne i dość łatwe, jednakże bez odpowiednio dobranego obuwia sportowego, dopasowanego do naszych potrzeb niestety wykonywanie tego sportu będzie nieprawidłowe i łatwo nabawimy się niechcianych kontuzji czy nieprzyjemnych odcisków na naszych stopach. Niezwykle stylowe okazują się również buty do biegania na koturnie. Koturn nie utrudnia biegania, a dzięki swojej nietypowości buty wyglądają niezwykle stylowo i zjawiskowo. To świetny wybór dla każdego.

Półbuty damskie na koturnie beżowe Potocki

Buty do biegania po terenie nieutwardzonym

Dla zwolenników biegania po piasku, po leśnych ścieżkach etc. polecamy wybór obuwia przede wszystkim ze stabilną, dużą podeszwą, która uniemożliwi nam wywrócenie się na niepewnej powierzchni. Ważna jest też odpowiednia przyczepność do podłoża. Najlepsze modele do biegania po różnych powierzchniach znaleźć można na stronie sklepu “Butyraj”. Polecane są szczególnie takie modele jak BUTY SPORTOWE DAMSKIE CZARNE RIEKER 42103-01, czy BUTY SPORTOWE DAMSKIE SKARPETY BRUDNY RÓŻ POTOCKI. Powyższe modele idealnie sprawdzą się do długodystansowych biegów, a dodatkowo również słyną z idealnej amortyzacji.

Buty sportowe damskie czarne Rieker 42103-01

Buty sportowe damskie skarpety brudny róż Potocki

pixel