Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wkładki do butów – czy są warte zakupu?

2018-11-23
Wkładki do butów – czy są warte zakupu?
Rzadko zdarza się kupić buty, które idealnie pasują do kształtu stopy i odpowiednio ją amortyzują. Aby zadbać o właściwą kondycję i wygodę stóp, warto zaopatrzyć się we wkładki do obuwia. Ten drobiazg sprawi, że nasz kręgosłup będzie optymalnie chroniony przed wstrząsami, a stopy zyskają odpowiednią wentylację. Dla uprawiających sport szczególnie ważna jest dobra amortyzacja podczas biegania. Panie lubiące korzystać ze szpilek doskonale wiedzą, że tylko wkładki pozwalają wygodnie chodzić w wysokich butach przez wiele godzin. Z pewnością warto zaopatrzyć się w kilka par wkładek o dobranych do naszych potrzeb właściwościach. Akcesoria zapewnią wygodę na co dzień oraz ochronią stopy i kręgosłup przed nadmiernym obciążeniem.

Wkładki odświeżające

Wiele osób boryka się z nadmierną potliwością oraz towarzyszącym jej niemiłym zapachem butów. Świetnym rozwiązaniem dla nich są komfortowe wkładki odświeżające i zapobiegające poceniu. Wykonane z naturalnego włókna bawełnianego, cienkie wkładki zapewnią optymalną wentylację stopom. Dzięki aromatycznym olejkom eterycznym, którymi nasączona jest każda z wkładek, zyskujemy przyjemny, świeży zapach obuwia. Wkładki znakomicie stabilizują stopę i zapobiegają jej ślizganiu.

Wkładki dla aktywnych

Odpowiedni dobór obuwia jest niezwykle ważny dla ludzi aktywnych fizycznie. Stopy sportowców narażone są na większe obciążenia i wstrząsy niż u osób, które nie uprawiają sportu. Wyposażenie butów sportowych w przeznaczone do nich wkładki zapewni dodatkową amortyzację i ochronę stopy. Grube i miękkie wkładki do obuwia sportowego wykonane są ze specjalistycznych gąbek, które idealnie dopasowują się do kształtu stopy, skutecznie chronią przed wstrząsami podczas biegania czy podskoków. Materiały, z jakich produkowane są te akcesoria do butów, cechuje lekkość i przewiewność, co zapobiega poceniu stóp w czasie intensywnego wysiłku fizycznego.

Eleganckie wkładki ze skóry

Nasze stopy najlepiej czują się w towarzystwie naturalnych materiałów. Jeżeli nosimy buty, wewnątrz których znajduje się tworzywo syntetyczne, często towarzyszy nam uczucie wilgoci stopy i nieprzyjemny zapach. Znakomitym rozwiązaniem jest dobór odpowiednich skórzanych wkładek. W wyposażonych w nie butach będzie nam bardzo wygodnie, gdyż zapewnią odpowiednie przewietrzenie stóp oraz zabezpieczą przed ich ślizganiem wewnątrz obuwia. Stabilne ułożenie stopy ma szczególne znaczenie podczas noszenia szpilek. Gdy pięta znajduje się wyżej niż palce, pod wpływem siły ciążenia stopa przesuwa się do przodu. Powoduje to duży dyskomfort przy chodzeniu i może skutkować bolesnymi odciskami. Dobra wkładka do czółenek jest niemal równie ważna, jak wysoka jakość wykonania samych butów.

Wkładki do butów na zimowe chłody

W chłodne dni szczególnie narażeni jesteśmy na przemarzanie stóp. Możemy poprawić komfort cieplny naszych zimowych butów, dobierając do nich ocieplające wkładki. Zapewnią one dodatkową izolację termiczną. Sprężystość akcesoriów gwarantuje optymalną amortyzację podczas chodzenia, a miękkie włókna polarowe są przyjemne w dotyku i skutecznie chronią przed chłodem.
COCCINE wkładki do butów zimowe polar na lateksie
pixel