Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Wygodne buty na obcasie – czy to możliwe?

2017-12-09
Wygodne buty na obcasie – czy to możliwe?
Wiele kobiet twierdzi, że z chęcią zakładałyby buty na obcasie nawet codziennie, gdyby nie to, że są tak niewygodne. My na szczęście wiemy, że obuwie na obcasie, w którym można przechodzić cały dzień bez bólu ani dyskomfortu to nie mrzonka! Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, aby przez długimi godzinami cieszyć się widokiem szpilek na swoich nogach.

Kobiety kochają buty na obcasie

Nic tak nie poprawia wyglądu, jak dobrze dopasowane do ubrania buty na obcasie, które nie tylko optycznie wydłużają nogi, ale i sprawiają, że cała sylwetka nabiera lekkości i wdzięku. Obuwie wyposażone w obcas jest najłatwiejszym sposobem na dodanie sobie wzrostu, a wszystkie Panie zgodnie twierdzą, że czują się dużo pewniej idąc ulicą w ulubionych szpilkach. Dodatkowo, buty na wysokim obcasie sprawiają, że łydki, uda i pośladki wyglądają dużo atrakcyjniej. Nic dziwnego, że w szafie niejednej kobiety znaleźć można aż kilkanaście par butów.

Dlaczego większość butów na obcasie nie jest wygodna?

Ludzka stopa nie została przystosowana do chodzenia w butach o wygiętej podeszwie, które wymuszają przeniesienie większej części ciężaru na palce i przednią część stopy. Jednak wbrew pozorom, to nie to sprawia, że większość butów na obcasie jest niewygodna a założenie ich na stopy to przeżycie rodem z horroru. Niestety, wielu producentów podczas projektowania butów na pierwszym miejscu stawia ich wygląd, nie przejmując się tym, czy buty będą nadawały się do chodzenia. Na szczęście w naszej ofercie znajduje się wyłącznie obuwie, które poza walorami estetycznymi jest również bardzo wygodne.

Wygodne buty na obcasie – na co zwrócić uwagę podczas zakupów?

Wybierając wygodne buty na obcasie należy zwrócić uwagę na kilka czynników. Po pierwsze rodzaj i wysokość obcasa. Chodzenie na wysokich szpilkach nie jest łatwe i wymaga praktyki. Przygodę z butami na obcasach lepiej zacząć od niższych obcasów słupkowych, które stopniowo wymieniane będą na wyższe i smuklejsze modele. Dla osób początkujących polecamy również buty z koturnem, dzięki któremu odczuwana wysokość obcasa jest mniejsza od rzeczywistej.
Wiele Pań narzeka na to, że noszenie butów na obcasie powoduje pojawianie się bolesnych pęcherzy, które uniemożliwiają chodzenie. Aby uniknąć tego problemu należy przed zakupem dokładnie obejrzeć wnętrze buta zwracając uwagę czy w środku nie ma żadnych wystających szwów, które mogłyby obcierać skórę. Warto również zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego wykonane zostało wnętrze buta. Jeżeli wyściółka nie zapewnia odpowiedniej wentylacji może odprowadzić do bolesnego odparzenia lub pocenia się stopy, w wyniku, czego but będzie się zsuwał.

Jak wybrać wygodne szpilki?

Wybór wygodnych szpilek może stanowić nie lada wyzwanie! Na szczęście my dokładnie wiemy, na co zwrócić uwagę podczas zakupów, aby uniknąć dyskomfortu lub bólu. Po pierwsze – przemyślane zakupy to podstawa, nigdy nie kupuj butów w za małym rozmiarze z nadzieją, że się rozbiją. Buty najlepiej przymierzać wieczorem, kiedy stopy są zmęczone po całym dniu – dzięki temu od razu będziemy wiedzieć, czy obuwie nadaje się do noszenia, na co dzień. Warto również zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany obcas i podeszwa buta – im lżejsze obuwie, tym wygodniej będzie się w nim chodzić. Podczas zakupów należy dokładnie obejrzeć buty, aby sprawdzić gdzie znajduje się obcas – powinien on być umiejscowiony na środku pięty, co gwarantuje największą stabilność. Równie ważne jest to jak but układa się na stopie – czy nie jest za luźny i nie będzie się zsuwał?

Jak chodzić w butach na obcasach?

Noszone obuwie warto urozmaicać i zmieniać, co jest zdrowie dla stóp. Chodzenie codziennie w tych samych butach spowoduje szybsze ich zniszczenie oraz może przyczynić się do powstawania odcisków lub otarć. Planując dłuższe wyjście w nowych butach na obcasie warto najpierw przetestować je w domu i sprawdzić, jak się w nich chodzi. Warto pamiętać, że chodząc w szpilkach należy wykonywać małe kroki, a stopę stawiać zaczynając od pięty. Wybierając się na spotkanie w butach na wysokim obcasie lepiej się nie spóźniać – bieganie na szpilkach to prawdziwa sztuka!
pixel