Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Zajęcia taneczne – na jakie obuwie warto stawiać?

2024-05-10
Zajęcia taneczne – na jakie obuwie warto stawiać?

Zajęcia taneczne to doskonała forma aktywności fizycznej, która nie tylko poprawia kondycję fizyczną, ale także daje możliwość wyrażenia siebie za pomocą ruchu, a przy tym także wzmacnia wiele mięśni i pozytywnie wpływa na zdrowie. Trzeba przy tym pamiętać, że wybór stroju, który zapewni swobodę oraz odpowiedni dobór obuwia jest kluczowy dla Twojego komfortu, bezpieczeństwa i efektywności treningu tanecznego. Oczywiście wybór ten zależy przede wszystkim od rodzaju tańca, poziomu zaawansowania oraz specyficznych wymagań danej dyscypliny tanecznej. Oto krótki przegląd obuwia odpowiedniego do najpopularniejszych stylów tanecznych!

Balet – delikatność i precyzja

Buty baletowe (pointy i półpointy) są podstawą każdego tancerza baletowego. Wykonane z miękkiego skóropodobnego materiału lub płótna, dzięki czemu zapewniają maksymalną elastyczność i gwarantują doskonałe czucie podłogi, nic nie ogranicza stóp. Półpointy to buty na płaskiej podeszwie, natomiast pointy, przeznaczone są już dla bardziej zaawansowanych tancerzy. To właśnie one pozwalają na taniec na palcach. Ważne jest, aby buty były idealnie dopasowane, aby zapewnić odpowiednie wsparcie i umożliwić precyzyjne ruchy.

Jazz – wszechstronność i wsparcie

Jeśli chodzi o buty do jazzu, to w większości przypadku sprawdzają się lekkie modele skórzane, które zapewniają swobodę ruchów, a dodatkowo pozwalają na łatwe ślizganie się po podłodze. Tancerze bardzo często stawiają na tak zwane jazzówki. Buty te mają niski obcas i cienką podeszwę, co zapewnia dobrą przyczepność oraz komfort podczas skomplikowanych kroków i skoków. Panie niekiedy wybierają specjalne sandały na lekkim obcasie.

Taniec towarzyski – elegancja i funkcjonalność

W przypadku tańca towarzyskiego stawia się na buty charakteryzujące się miękką, elastyczną podeszwą, która pozwala na łatwe obracanie, jak również ślizganie. Kobiety często wybierają buty na niskim obcasie, dzięki czemu zapewniają sobie stabilność podczas obrotów. Ważne, aby buty były wygodne i dobrze trzymały stopę, nie ograniczając przy tym ruchów.

Hip-hop – trwałość i stabilność

Wybierając buty na zajęcia hip-hopu, warto zwrócić uwagę na sneakersy, mogą też być takie zaprojektowane specjalnie do tańca. Są one zazwyczaj trwalsze niż zwykłe sneakersy,a do tego mają specjalną podeszwę. Nie tylko w przypadku zajęć hip hopu sportowe obuwie będzie dobrym wyborem. Można też stawiać na nie, gdy wybierasz bachate czy inne style, szczególnie gdy dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem.

Buty sportowe siatkowe lekkie czerwone News 3634

Buty sportowe sneakersy damskie białe McBraun 23233

Flamenco – moc i charakter

Jeśli chodzi o flamenco, to w tym przypadku niezbędne są specjalistyczne buty, który najczęściej są wykonane ze skóry, a przy tym też mają wzmocnioną podeszwę metalowymi gwoździami, które wzmacniają charakterystyczne dźwięki stukania w rytm muzyki. Buty do flamenco mają obcas, aby umożliwić wykonanie skomplikowanych kroków i zapewnić odpowiednie wsparcie.

Podsumowanie

Dobór odpowiedniego obuwia jest zależny od praktykowanego stylu tańca. To właśnie ono zapewnia bezpieczeństwa i ochrony przed kontuzjami. Niezależnie od wybranej dyscypliny tanecznej, warto zainwestować w wysokiej jakości buty, które są zaprojektowane specjalnie do danego typu tańca.

Trampki damskie ze skóry ekologicznej białe Big Star NN274860

Buty sportowe czarne lekkie Big Star JJ274278

Polecane

Buty sportowe czarne lekkie Big Star JJ274278

Buty sportowe czarne lekkie Big Star JJ274278

249,99 zł brutto149,99 zł brutto149.99 pkt.
Trampki damskie ze skóry ekologicznej białe Big Star NN274860

Trampki damskie ze skóry ekologicznej białe Big Star NN274860

209,99 zł brutto125,99 zł brutto125.99 pkt.
pixel